• In English
 • Олександр Сич ініціює створення координаційної ради із питань кіноіндустрії і телебачення
  опубліковано 12 травня 2014 року о 12:58

  Стратегічним завданням української кінематографії є підготовка концепції розвитку кіновиробництва, націленої на створення справжнього національного кінопродукту. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич на нараді з питань розвитку кінематографії під його головуванням.

  У ході наради Міністр культури Євген Нищук запевнив учасників у готовності Уряду надати представникам галузі всебічну державну підтримку. «Мінкультури ініціюватиме зміни, які допоможуть державним кіностудіям спрямувати на власний розвиток кошти, отримані від оренди належного їм майна, а також звільнити від оподаткування ПДВ національний культурний продукт», - запевнив урядовець.

  Представники галузі наголосили на потребі впровадження незалежного фінансування галузі, розвитку нормативної бази, модернізації статусу державних підприємств кіноіндустрії в інтересах  залучення незалежного фінансування й успішного конкурування за інвестиції з приватними гравцями ринку, а також більш широкого діалогу з глядачем, реагування на його запити та культурні потреби.

  У свою чергу Віце-прем’єр-міністр підтримав ідею експертної спільноти щодо створення ради з питань розвитку кіновиробництва, яка об’єднала би представників не лише кіноіндустрії, але й телебачення. «Я готовий очолити таку координаційну раду, яка забезпечить прозорі, інноваційні підходи до розв’язання не лише кадрових і фінансових, але й стратегічних питань галузі. Інвестиції в кіноіндустрію – це потужна інвестиція в зміну суспільної свідомості на засадах національних цінностей», – підсумував Олександр Сич.