• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на виїзному засіданні Уряду 7 травня 2014 року
  опубліковано 07 травня 2014 року о 19:41

  Протягом останніх двох місяців ми відвідали дуже багато українських регіонів. Міністри були і в Харкові, і в Одесі, і в Луганську, і в Донецьку, і по всій Україні. Сьогодні ми вперше проводимо виїзне засідання Кабінету Міністрів України у видатному місті і важливій області, в Харкові. Я хотів би вас поінформувати: щойно ми з Міністром внутрішніх справ і з Міністром оборони відвідали центр антитерористичної операції та були безпосередньо на блокпостах.

  Хотів би вас повідомити, що від усіх вас передавав вітання українським військовослужбовцям, українській армії, внутрішнім військам, міліції. Окрім вітань, також передали 4 нових БТРи, які модернізовані і які зараз будуть знаходитися на озброєнні в Національній гвардії України.

  Загальний обсяг - 42 БТРи, які придбали для потреб української безпеки і української оборони. А також сьогодні були вручені нагороди нашим військовослужбовцям. Проте я хотів дуже чітко зазначити, що мене не влаштовує ситуація із соціальним забезпеченням і з безпосередньою турботою про кожну людину. Я прошу Міністра оборони, в першу чергу, пане Міністре, підняти весь Ваш штаб невідкладно, щоб кожна людина відчула, що вона проінформована: скільки коштів зарплати, як кошти отримуються. Перевірити ще раз харчування, обмундирування. Арсене Борисовичу (Аваков), Вас також прошу це зробити.

  Крім безпекової ситуації, у нас ще є два аспекти.  Це аспект політичний і аспект економічний. Хотів би ще раз окремо зупинитися на політичній складовій. Та мізерна група терористів, яка є, з ними будуть поступати так, як цього вимагає закон. Але є мільйони українців, вони дійсно прагнуть змін. І ми розпочали загальнонаціональний широкий діалог з приводу реальних змін в країні. І такі зміни передбачають децентралізацію центральної влади. Такі зміни передбачають передачу повноважень в регіонах. Такі зміни передбачають прийняття нового Бюджетного кодексу, який би наділив відповідні територіальні громади фінансовим ресурсом, нового Податкового кодексу, який би спростив і зменшив кількість податків і зробив прозорість сплати податків та зменшив корупцію. Такі зміни передбачають, що кожна окрема територія, кожна окрема громада будуть мати додаткові повноваження і в гуманітарній сфері. І ще раз хочу зазначити, що позиція Уряду України була, є і буде незмінною.

  Мы защищаем и будем защищать права русскоязычного населения. И действующий закон, который предоставляет статус русскому языку как региональному, на сегодняшний день работает в Украине. А  если необходимо внедрить специальный статус русского языка и языка национальных меньшин в конституционных актах, то я думаю, что это должно быть предметом общей дискуссии и принятия решения.

  Тому ми в рамках нашого діалогу повинні в найкоротші терміни подати до Венеціанської комісії проект Конституції. Навіть якщо там будуть відмінності в позиціях різних політичних сил, вважаю, що такий проект з таблицею розбіжностей треба відправляти до наших європейських партнерів для отримання їхнього бачення і далі завершити конституційну реформу в Україні, яку сьогодні вимагають. Люди вимагають зміни системи влади. І Конституція  є основним документом, який змінює систему влади.

  І третє, що стосується економічної ситуації. Нами отриманий перший транш Міжнародного валютного фонду. Вже зарахований на рахунки Міністерства фінансів, Центрального банку. Тобто, це дає нам можливість втримувати ситуацію. Вона все одно вкрай складна. І те, що ми протягом останніх трьох місяців виплачували заробітну плату і пенсіїце є спільна заслуга всіх: і територіальних громад, і податкових органів, і, в першу чергу, підприємців, які платили податки і які далі дають роботу українцям.

  І саме тому в Харкові я хотів би поговорити про те, що нам необхідно завантажувати наші підприємства державними замовленнями. Це стосується, в першу чергу, підприємств Східної України. Ми усвідомлюємо, що Російська Федерація буде умисно закручувати гайки в двосторонній торгівлі і позбавляти таким чином українців роботи. Спочатку підвищили ціну на газ. Потім закрили митні кордони. Потім закрили торговельні кордони. Потім захопили Крим, а зараз намагаються захопити всю Україну. Але наша єдність, наша професійність і наша спільна робота і боротьба повинна дати результати. І на політичному фронті, і на дипломатичному, і на економічному, і на безпековому. Тому в рамках економічних питань мене турбує сьогодні, яким чином завантажити наші підприємства. Це стосується і підприємств промисловості. І саме завод Малишева, який виготовляє те, що сьогодні необхідно українській армії, повинен отримати відповідні державні замовлення. Також низка заводів, які розташовані на території Східної України, які можуть дати дуже серйозний поштовх для розвитку Укрзалізниці, для розвитку транспортних мереж, повинні почути чітку відповідь від Уряду, що ми будемо замовляти в цьому році, скільки ми будемо давати грошей для того, щоб люди мали роботу і для того, щоб люди мали заробітну плату.

  Це, власне кажучи, і є тема нашої зустрічі. Економічне зростання, а точніше, державні замовлення для підприємств українського військово-промислового комплексу, інфраструктури, транспорту і машинобудування.