• In English
 • Укрдержреєстр: Кількість зареєстрованих прав оренди земельних ділянок постійно зростає
  опубліковано 06 травня 2014 року о 16:40

  На сьогодні Укрдержреєстром постійно вживаються заходи щодо удосконалення системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зокрема державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки. Адже, потреби в реєстрації прав на оренду землі постійно зростають і удосконалення саме цього напрямку державної реєстрації є вкрай важливим.

  Спрощення процедури державної реєстрації права оренди земельної ділянки значно активізувало роботу щодо реєстрації прав оренди земельних ділянок, про що свідчать статистичні показники у цій сфері.

  Станом на 1 травня 2014 року державними реєстраторами до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено 238 695 записів про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, тоді як за відповідний період минулого року було внесено лише 17 529 таких записів.

  Зокрема, у квітні поточного року зареєстровано 72 410 прав оренди земельної ділянки, що в 6 разів перевищує відповідний показник 2013 року (12 026).

  Найбільша кількість зареєстрованих прав оренди земельної ділянки спостерігається у Полтавській (5 302), Черкаській (5 192), Вінницькій (5 006), Хмельницькій (4 992) та Чернігівський (4 909) областях.

  Укрдержреєстр докладатиме максимальних зусиль для підтримання тенденції до збільшення показників у сфері реєстрації прав оренди земельних ділянок. Зокрема, впровадження у майбутньому ініціатив щодо забезпечення подачі документів на реєстрацію в електронному вигляді та збільшення кількості реєстраторів лише покращить дані показники.