• In English
 • Мінагрополітики врегульовує питання державної реєстрації прав оренди земельних ділянок
  опубліковано 06 травня 2014 року о 16:35

  У вівторок, 6 травня, відбулось засідання робочої групи з представників Мінагрополітики, Держземагентства, громадських та юридичних компаній щодо розв’язання проблемних питань державної реєстрації прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

  На засіданні робочої групи обговорювався проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» щодо розширення кола суб’єктів, яким надаються повноваження здійснювати реєстрацію прав на оренду земельних ділянок. Зі свого боку, представники Держземагентства запропонували розширити перелік суб’єктів, які здійснюють ці реєстраційні функції, долучивши до нього державних кадастрових реєстраторів, які наразі, в територіальних органах ведуть земельний кадастр і реєстрацію земельних ділянок. Також обговорювалися питання щодо можливості проведення державної реєстрації прав оренди земельних ділянок сільгосппризначення нотаріусами без вчинення нотаріальних дій та запровадження такої реєстрації на рівні сільських та селищних рад.

  Окрім того, під час дискусії розглядалася можливість запровадження декларативного принципу проведення державної реєстрації прав оренди земельних ділянок сільгосппризначення.

  Разом з тим робоча група акцентувала увагу на тому, що принципове вирішення проблемних питань з державною реєстрацією прав оренди земельних ділянок можливе лише за підтримки запропонованих змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» з боку Міністерства юстиції України та Державної реєстраційної служби України.