• In English
 • Проблеми відмобілізованих військовослужбовців вирішуватимуться поетапно
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 10:20

  29 квітня в Центральному будинку офіцерів ЗС України відбулася зустріч заступника Міністра оборони України Петра Мехеда та представників структурних підрозділів Міноборони і Генерального штабу ЗС України із громадським активом, який представляли жінки та матері військовослужбовців, які проходять службу згідно із частковою мобілізацією.

  Метою зібрання було обговорення та по-можливості вирішити проблеми, які на сьогоднішній день мають місце у життєдіяльності тих сімей, чоловіки і сини яких, згідно з Указом Президента України «Про часткову мобілізацію», були відмобілізовані до ЗС України.

  Більшість присутніх хвилювало роз’яснення термінів проходження служби мобілізованими, отримання заробітної платні на своїх робочих місцях, можливості відновлення на робочому місці тих, кого було безпідставно та незаконно звільнено керівником установи чи підприємства, вдосконалення законодавчої бази, умов проживання та проблем із медичним забезпеченням.

  Також жінки та матері запропонували провести часткову ротацію військовозобов’язаних, які перебувають на полігонах уже другий місяць, а також клопотали про покращення побутового обслуговування військовозобов’язаних в польових умовах.

  Заступник Міністра оборони України зазначив, що він особисто і представники Міноборони та Генерального штабу відвідували військові частини, польові табори та наметові містечка, де перебувають військовозобов’язані, оглядали їхні побутові умови, спілкувалися з ними і тримають усі проблемні питання на контролі.

  Присутніх цікавило і питання щодо непорозумінь із навчальними закладами. Адже досить велика кількість військовозобов’язаних навчається на заочній формі навчання. Представники юридичної служби роз’яснили: щоб уникнути непорозумінь з навчальними закладами, можливий і відпрацьований механізм отримання в особливий період довідки від командира військової частини, де проходить службу громадянин, на відстрочку від сесії.

  У свою чергу представник одного із управлінь Генерального штабу розповів жінкам, яких хвилювали фінансові проблеми, пов’язані з кредитами, що начальник Генштабу звернувся із клопотанням на адресу Голови Національного банку України, щодо надання громадянам, яких було відмобілізовано «кредитних канікул». Зараз це питання знаходиться на розгляді.

  Під час зустрічі родинам відмобілізованих військовослужбовців було запропоновано створити окрему громадську організацію для вирішення проблемних питань, а також подавати пропозиції безпосередньо до Громадської Ради при Міністерстві оборони України.