• In English
 • Президенти національних академій наук звернулися до Прем'єр-міністра
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 10:14

  Формуванням і реалізацією державної політики у сфері науки, інновацій та інформатизації повинен займатися центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який би підпорядковувався безпосередньо Кабінету Міністрів. Цей орган доцільно утворити на базі Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації.

  Таку позицію у листі на адресу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка висловили Президент Національної академії наук України Борис Патон, в. о. Президента Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало, Президент Національної академії медичних наук Андрій Сердюк, Президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, Президент Національної академії правових наук Василь Тацій, Президент Національної академії мистецтв Андрій Чебикін, повідомляє Прес-служба Держінформнауки.

  Також, на переконання наукового співтовариства, необхідною умовою успішної реорганізації системи державного управління у сфері науки є утворення Національної ради з питань науки і технологій під головуванням Прем’єр-міністра України. Подібний досвід існує у багатьох європейських країнах.

  Учені вважають, що зазначені інституційні зміни дозволять наблизити систему державного управління у сфері науки до найкращих світових стандартів та підвищити ефективність вітчизняної науки у забезпеченні економічного розвитку України.