• In English
 • Затверджено порядок забезпечення інтересів власників іменних цінних паперів у разі відсутності документів системи реєстру
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 10:07

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про затвердження Порядку забезпечення інтересів власників іменних цінних паперів у разі відсутності документів системи реєстру власників іменних цінних паперів певного випуску» на своєму черговому засіданні.

  «Розроблений Комісією Порядок визначає послідовність дій усіх учасників процесу, пов’язаного з відновленням інформації про власників іменних цінних паперів, у випадку відсутності документів системи реєстру власників іменних цінних паперів. Мова йде про кроки, що мають зробити емітент, Центральний депозитарій, безпосередньо власники цінних паперів, депозитарні установи щодо відновлення реєстру власників іменних цінних паперів певного випуску. Так, впровадження даного механізму – це створення умов для забезпечення існування іменних цінних паперів таких випусків у бездокументарній формі після прийняття відповідного рішення емітентом», - повідомила Ірина Курочкіна, директор Департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР.

  Зазначимо, що даний регуляторний акт розроблено відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та з метою забезпечення прав інвесторів на іменні цінні папери.

  Найближчим часом проект рішення буде оприлюднений на офіційному веб-сайті НКЦПФР, де всі охочі матимуть можливість ознайомитись з його текстом.