• In English
 • У Києві вшанували пам'ять загиблих після аварії на ЧАЕС
  опубліковано 26 квітня 2014 року о 14:38

  «Чорний день весни». 26 квітня в Києві вшанували пам'ять загиблих від наслідків техногенної катастрофи - аварії на Чорнобильській АЕС, яка сталась 1986 року. Цю сумну дату Генеральна Асамблея ООН визначила як Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

  Поминальну церемонію однієї з найтрагічніших дат в історії українського народу, провели біля Меморіального кургану «Героям Чорнобиля» та пам’ятного знака «Воїнам Чорнобиля». У церемонії взяли участь члени Уряду, представники КМДА, народні депутати, релігійна громада.

  «28 років тому ніхто не міг навіть уявити, що та весна назавжди буде вписана в історію не лише нашого народу, а й усього людства. Що про невелике місто Чорнобиль за 130 кілометрів від Києва дізнається весь світ…» - сказав Міністр культури Євген Нищук.

  «Ця страшна аварія, яка трапилась в серці України, є застереженням і великим нагадуванням, що як би не розвивались технології, якими би потужними не були ці розробки – ми маємо пам’ятати про їх небезпечну природу.

  Українці заплатили за Чорнобиль дуже високу ціну, заплатили багатьма життями - тих пожежників, які працювали на ліквідації аварії, численних добровольців. Але та отрута, та безбарвна речовина, нажаль, і досі жорстоко, повільно впливає на життя. Страшні наслідки її впливу ми пожинаємо і сьогодні. Це застереження усім нам - ми маємо робити все задля того, щоб подібні катастрофи ніколи не повторилися. І пам’ятати – людські життя стоять понад усіма технологіями».