• In English
 • Павло Шеремета: Уряд вживатиме необхідних заходів для мінімізації впливу негативних чинників на економіку України
  опубліковано 26 квітня 2014 року о 13:52

  Розвиток вітчизняної економіки у І кварталі 2014 року відбувався під впливом економічних чинників, що переважно стримували розвиток основних видів економічної діяльності. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета під час поїздки в Харківську область 26 квітня.

  «На жаль, у першому кварталі 2014 року зберігся вплив тих негативних чинників, які відчувала економіка України і минулоріч. Це передусім – несприятливе зовнішньоекономічне середовище й обмеженість фінансових ресурсів в економіці. Тому деякі галузі продовжили демонструвати негативну динаміку», - сказав Павло Шеремета.

  За словами глави Мінекономрозвитку, найбільш негативний вплив від стримуючих чинників відчуло промислове виробництво (падіння становило 5%) і будівництво (скорочення на 6,4%). Також на споживчому ринку відбулося прискорення росту споживчих цін (на 3%), причому основними причинами цього були девальвація гривні та сезонний фактор.

  Разом з тим, за словами Міністра,  окремі види економічної діяльності продовжували демонструвати достатньо високі темпи зростання. Так, найвищі темпи у січні-березні 2014 року спостерігались у роздрібній торгівлі (обсяги обороту зросли на 7,7%) і сільському господарстві (темпи зростання прискорилися до 6%).

  «У економіці країни на сьогодні зберігаються проблеми й ризики як внутрішнього, так і зовнішнього характеру, тому завдання Уряду мінімізувати їх вплив на економіку. Для цього постійно проводиться моніторинг тенденцій розвитку як економіки України, так і світу. І, коли потрібно, вживаються необхідні заходи», - зазначив на останок керівник Міністерства.