• In English
 • Тернопільську область обслуговуватимуть нові 32 карети «швидкої»
  опубліковано 25 квітня 2014 року о 16:50

  В Тернопільський міський Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надійшло 32 новеньких машини Peugeot Boxer, оснащених за останнім словом медичної техніки. 28 автомобілів належать до класу В, 4 – до класу С, тобто реанімобілі, апаратура в яких американського виробництва. В них, окрім обов’язкового набору медичної техніки, є сучасні апарати штучної вентиляції легень. Ці автомобілі призначені для перевезення хворих на великі відстані. В автомобілях класу В теж чудове обладнання, виробники якого – Іспанія, Італія, Німеччина.

  За словами директора-головного лікаря тернопільського міського Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайла Джуса, всі ці автомобілі надійдуть в райони Тернопільської області, частина обслуговуватиме місто Тернопіль. По 2 машини отримають райони із найбільшою кількістю населення та із великою зношеністю медичного автотранспорту. 10 машин будуть працювати в Центрі екстреної медичної допомоги. Кардіологічні бригади працюватимуть на двох реанімобілях, ще дві таких машини отримає станція екстреної консультативної допомоги. Михайло Джус повідомив і про те, що область очікує на прибуття ще 4-х машин – 2 Peugeot класу В та 2 ГАЗелі класу А. Звичайно, потреба в автомобілях більша, їх потрібно 80 одиниць, але і ця допомога держави є дуже суттєвою, бо переважна більшість машин, які функціонують в області на даний час, абсолютно зношені, потребують постійного ремонту, постійно є загроза зупинитись по дорозі до хворого через несправність, а апаратура в цих автомобілях стара і ненадійна.

  Головний фельдшер Центру Ольга Кушнір брала участь разом з іншими фахівцями в отриманні машин в Києві. Вона, не приховуючи радість, розповіла, який захват викликало прибуття новеньких машин на територію Центру екстреної медичної допомоги.

  «Медики вийшли на вулицю, у багатьох виступили сльози радості, коли вони побачили нові автомобілі. А в салонах нових «швидких» - фантастика: все автоматизовано, передбачено обладнання від термометра до дефібрилятора, чудове освітлення, кондиціонер, зручні ноші, апарат для підігріву та охолодження фізрозчинів тощо» - зазначила Ольга Кушнір.

  Наразі фахівці МОЗ України, представники постачальників, які займалися комплектацією машин, проводять навчання тернопільських спеціалістів, ознайомлюють з роботою новітнього обладнання.