• In English
 • Відбувся круглий стіл щодо ціноутворення на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 18:44

  24 квітня 2014 року в Антимонопольному комітеті України відбулось засідання круглого столу на тему: «Цінова ситуація на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами».

  Захід відбувся за участю представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства аграрної політки та продовольства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства доходів і зборів України, Державної служби статистики України, учасників ринку, провідних експертів, представників громадськості та засобів масової інформації.

  Під час засідання круглого столу було зазначено, що відповідно до аналізу ситуації на ринку, проведеного фахівцями Комітету, достатніх підстав для одночасного підвищування та на однаковий рівень, а також встановлення однакових або близьких за розміром цін на моторні бензини та дизельне пальне в учасників ринку протягом лютого – квітня 2014 року не було. При цьому роздрібні ціни зазначених учасників ринку значно перевищують ті ціни, які могли б бути встановлені в умовах жорсткої конкуренції.

  На ціноутворення мали вплив суб’єктивні фактори, серед яких і можливість використання ринкової влади та узгодження конкурентної поведінки учасників ринку щодо встановлення завищених однакових або близьких за розміром цін на моторні бензини та дизельне пальне.

  Таку позицію Комітету підтримали і експерти ринку, зазначивши, що резерви для зниження цін на ринку є.

  За результатами роботи круглого столу експертами ринку та органами влади підтримано пропозицію Комітету про надання власних розрахунків і висновків щодо ціноутворення на нафтопродукти. Антимонопольний комітет України проаналізує отриману інформацію та зробить відповідні висновки, зокрема, розгляне питання про початок розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Варто зазначити, що станом на сьогодні жоден із учасників ринку не надав зазначені розрахунки.

  «Такі спільні зусилля органів влади, експертів і громадськості у вирішенні проблемних питань на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами забезпечать розвиток чесної конкуренції та захист прав споживачів у цій сфері», – зазначив в.о. Голови Комітету Микола Бараш.