• In English
 • Рятувальники обговорили з громадськістю питання запобігання загибелі людей на водних об'єктах
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 18:35

  У Державній службі України з надзвичайних ситуацій 24 квітня відбулося засідання Громадської ради при ДСНС України з представниками Головних управлінь ДСНС України  у м. Києві та Київській області.

  Під час засідання були розглянуті питання щодо стану готовності аварійно-рятувальних підрозділів центральних і місцевих органів виконавчої влади до дій за призначенням та запобігання загибелі людей на водних об’єктах. Заслухана інформація про функціонування аварійно-рятувальних служб на території України станом на 1 квітня 2014 року та про результати перевірки готовності даних підрозділів до реагування на надзвичайні ситуації, що можуть виникнути на водних об’єктах. Заступник начальника управління Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям та державного нагляду (контролю) Сергій Колосовський відзвітував, що за 2013 рік завдяки плановій роботі підрозділів ДСНС України на 16% зменшилася кількість загиблих на воді. На травень-червень поточного року заплановані перевірки органів державної влади та органів місцевого самоврядування на предмет їх готовності до дій за призначенням та запобігання загибелі людей на водних об’єктах.

  Володимир Демчук, заступник начальника управління – начальник відділу Департаменту реагування на надзвичайні ситуації, доповів про підготовку органів управління і підрозділів оперативно-рятувальних служб до реагування та запобігання пожежам в природних екосистемах. Він наголосив, що підрозділами ДСНС України реалізовується План протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах у 2014 році, який визначає загрози виникнення пожеж в природних екосистемах, порядок організації управління силами, основні заходи реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами, порядок формування і завдання міжвідомчого угруповання сил для протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах. Для ефективної протидії пожежам у природних екосистемах на території держави визначено 8 районів оперативного реагування. Планом також розроблена система заходів з протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами у лісових масивах.

  Члени засідання також заслухали інформацію щодо питань організації та проведення атестації аварійно-рятувальних служб та рятувальників, стан роботи щодо сертифікації водолазних підрозділів територіальних органів ДСНС України, а також про стан нормативно-правової бази із зазначених питань.

  У рамках заходу Президент Української академії наук Олексій Онипко презентував загальнодержавну систему моніторингу та прогнозування НС в режимі реального часу – так звані датчики, які, у разі отримання сертифікату на використання, зможуть фіксувати зміни, що відбуваються в атмосфері та на водних об’єктах, тим самим попереджуючи про виникнення НС на даних ділянках.

  За результатами зустрічі було прийнято рішення провести у травні громадські слухання за участю представників Громадської ради та керівного складу ДСНС України з метою аналізу діяльності аварійно-рятувальних підрозділів Служби у сфері запобігання загибелі людей на водних об’єктах, реагування на можливі НС, пов’язані з пожежами у природних екосистемах  та щодо атестації аварійно-рятувальних служб.