• In English
 • Коментар Департаменту інформаційної політики щодо заборони на в'їзд до РФ Мустафі Джемілєву
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 11:06

  В Україні обурені рішенням про заборону в’їзду до Російської Федерації лідеру кримськотатарського народу, легендарному правозахисникові Мустафі Джемілєву.

  Верхом цинізму стало те, що це рішення було вручене йому на окупованій Росією території України – в Автономній Республіці Крим. Цілком очевидно, що це є помстою Росії М.Джемілєву за його чітку і безкомпромісну позицію щодо невизнання незаконної окупації Криму.

  Схоже, що радянські тоталітарні методи, які пережив багатостраждальний кримськотатарський народ під час сталінських депортацій, сьогодні починають реалізовуватися нинішньою російською владою. Спроба не допустити М.Джемілєва на рідну землю не можна кваліфікувати інакше, як черговий злочинний прояв ксенофобії, шовінізму та національної нетерпимості, які характеризують дії російських окупантів в Криму.

  Вимагаємо від тих, хто сьогодні незаконно захопив владу в Автономній Республіці Крим, а також від їх ляльководів у Москві припинити залякування і репресії щодо кримських татарів, українців, а також представників інших національностей, які проживають в Криму.

  У зв’язку з цим 22 квітня ц.р. МЗС України направлено ноту на адресу зовнішньополітичного відомства Росії, у якій висловлене наше занепокоєння такими діями російської сторони та міститься вимога утриматися від вчинення на території України адміністративних дій, які випливають із законодавства Російської Федерації та мають на меті обмеження свободи пересування осіб, а також скасувати згадане рішення.