• In English
 • Збройні Сили України виконали всі завдання, поставлені перед ними керівництвом держави, - Михайло Коваль
  опубліковано 19 квітня 2014 року о 17:31

  «Я міг би привести сотні прикладів мужності та героїзму окремих військовослужбовців, а також цілих підрозділів Збройних Сил України, які в умовах неоголошеної війни вели себе мужньо, по-солдатськи виконуючи свій обов’язок перед державою», - наголосив сьогодні, 19 квітня, виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль.

  Він повідомив, що Збройні Сили України виконали всі завдання, які були поставлені перед ними керівництвом держави. Зараз створені всі відповідні угруповання, які повністю виконають основні завдання Збройних Сил - забезпечення суверенітету, недоторканості і цілісності нашої держави.

  «Армія впевнено виконує ці завдання у непростій ситуації, в якій зараз знаходиться вся Україна. Збройні Сили демонструють зразки мужності, героїзму, відданості справі захисту нашої держави», - наголосив генерал-полковник Михайло Коваль та навів у приклад військовослужбовців 25-ї окремої повітряно-десантної бригади, які днями потрапили в оточення.

  «Будучи сильно хворим, наш солдат-десантник висмикнув чеку з гранати та примусив нападаючих відійти від медичного автомобіля, в якому його транспортували до шпиталю», - відзначив керівник оборонного відомства.

  «Був випадок, коли командир парашутно-десантного взводу 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, щоб уникнути захоплення бойової техніки, також висмикнув кільце з гранати і сказав сепаратистам: «підірву себе і вас». Таких прикладів сотні», - наголосив генерал-полковник Михайло Коваль.

  Коли озброєні сепаратисти намагалися захопити один із ключових об’єктів на півночі Донецької областіКраматорський військовий аеродром, на якому, як відомо, не базуються наші військові літаки, комендатура забезпечення у кількості 47 чоловік мужньо відбила збройний напад. Причому зробила це не тільки самостійно, але за допомогою нашої бойової авіації та резерву ВДВ, який прибув на вертольотах.

  Дуже мужньо діяла мотострілецька рота 72-ї окремої механізованої бригади в районі населеного пункту Ялта, що на відстані 30 км на захід від Маріуполя. Коли переважаючі сили озброєних сепаратистів намагалися захопити об’єкт, який знаходився під охороною наших бійців, і роззброїти їх, командир роти надав команду «до бою», сміливо відбив напад та викликав підкріплення. Резерв десантників на вертольотах прибув негайно. Була проведена зачистка. Об’єкт лишився недоторканим, а напрям, на який розраховували сепаратисти, також не був захоплений.

  Чудово діяли і десантники 95-ї окремої аеромобільної бригади відбивши раптовий напад сепаратистів на квадроциклах, добре озброєних та підготовлених. Але для українських десантників це не було раптовістю – вони сміливо вступили в бій, розпорошили головні сили противника, і вийшли переможцями у цій непростій ситуації.

  «Повинен навести у приклад дії військовослужбовців аеромобільно-десантної роти 80-ї окремої аеромобільної бригади, якою командує полковник Віктор Копачинський. Бійці цієї роти у дуже складній ситуації не тільки врятували наших колег, які потрапили у важку ситуацію і були атаковані озброєною групою сепаратистів, але й допомогли здійснити маневр та виконати завдання нашим побратимам із Національної гвардії. Рота діяла впевнено, використовувала всі сили та засоби, які були на їхньому озброєнні. Тому я ставлю у приклад всьому особовому складу Збройних Сил України вмілі дії цього підрозділу», - відзначив генерал-полковник Михайло Коваль.

  В Донецькій області, в рамках антитерористичної операції, військовослужбовці 95-ї окремої аеромобільної бригади повернули дві із шести одиниць бронетехніки, яка була захоплена екстремістами 16 квітня, в місті Краматорськ. Внаслідок професійних дій «крилатої піхоти» спецоперація пройшла без жертв і постраждалих.

  «Я дуже задоволений діями наших Повітряних Сил. Військові льотчики показали свою майстерність проводячи психологічні атаки на угруповання сепаратистів, які змусили їх відмовитись від нападу на ті об’єкти, які вони  планували захопити. Навіть в умовах ночі наші пілоти прекрасно відпрацювали, забезпечуючи оборону однієї з частин Національної гвардії в місті Маріуполь. А десантники, які своєчасно прибули на аеродром в якості підкріплення, допомогли нашим побратимам-гвардійцям вийти з дуже непростої ситуації, - наголосив генерал-полковник Михайло Коваль. - Таким чином ми можемо наводити сотні прикладів, коли в умовах неоголошеної війни військовослужбовці Збройних Сил України сміливо виконують завдання по недопущенню порушення територіальної цілісності нашої держави».

  Виконуючий обов’язки Міністра оборони України подякував всім офіцерам, прапорщикам, солдатам і сержантам Збройних Сил України, які в умовах неоголошеної війни сміливо виконують завдання по обороні нашої держави. Також він подякував сім’ям військовослужбовців, які морально підтримують воїнів під час виконання непростих завдань.

  «Схиляю голову перед ветеранами, які стають серед двох протиборствуючих сторін і ведуть мудру політику, щоб не було кровопролиття», - відзначив генерал-полковник Михайло Коваль.