• In English
  • Павло Шеремета: Необхідність впровадження реалістичної енергетичної стратегії - критично важлива тема
    опубліковано 18 квітня 2014 року о 17:45

    Критично важливою темою назвав Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета необхідність впровадження в Україні реалістичної енергетичної стратегії та використання енергоефективних  технологій. Таку думку він висловив 18 квітня під час години запитань до Уряду у Верховній Раді. Разом з тим Міністр зазначив, що з відомих причин відбувся секвестр бюджету, тому Законом України «Про Державний бюджет на 2014 рік» не передбачено видатки на цю сферу. Однак робити успішні кроки в галузі енергоефективності і енергозбереження можуть допомогти ресурси, які надходять від наших міжнародних партнерів. Павло Шеремета акцентував увагу на проектах Світового банку і Європейського інвестиційного банку у цій сфері. 

    «Мова йде про проекти Світового банку на суму 383 млн. дол., які стосуються 9-ти міст України, йдеться про  центральне опалення і енергоефективність. Зараз ми готуємо офіційні переговори з цього приводу. А також про проект щодо передачі енергії на суму 385 млн. дол., який зараз готується. І ми говоримо про проекти Європейського інвестиційного банку (центральне опалення і енергоефективність) на суму 400 млн. дол. І цей проект також має бути ініційований до кінця цього року», - сказав Павло Шеремета.

    Тож  Міністр зазначив, що, зважаючи на співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями у цій галузі, для місцевих громад є гарна можливість приєднатися до ефективного залучення і використання цих коштів, щоб зменшити і енергозалежність України.