• In English
 • Малий бізнес і експорт - два двигуни для української економіки - Павло Шеремета
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 17:33

  Уряд не буде робити акценти на жодній галузі, виокремлюючи її у пріоритетну. На цьому акцентував увагу під час години запитань до Уряду у Верховній Раді Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета. Відтак, кожна галузь матиме можливість розширюватись, а на її  розвиток впливатимуть, перш за все, закони ринку.

  «Я поки що не говорив би вузько про якісь сектори або галузі економіки. Ми зараз говоримо, що вся економіка є достатньо зрегульована. Глобально ми бачимо 2 двигуни, які могли б потягнути її уперед, незалежно від секторів, галузей чи регіонів», - сказав Міністр.

  Такими рушійними силами, що пожвавлять національну економіку у цілому, є малий і середній бізнес, а також експорт. Та, разом з тим, Павло Шеремета відзначив, що малому і середньому підприємництву також необхідна всебічна підтримка з боку Уряду, оскільки  через тривалий тиск воно практично перестало виконувати функцію двигуна економіки. А що стосується експорту, то Міністр нагадав: для того, щоб преференції дали максимальний ефект для української економіки, необхідна як виважена політика Уряду, так і прагматичний підхід бізнесу.

  «Практично через тиждень ми будемо мати майже повне відкриття ринків ЄС для українських товарів, але відкриття не означає автоматичне збільшення ВВП та автоматичне зростання доходів національних підприємств і українських громадян. Цими ринками ще потрібно заволодіти, на них ще треба перемогти, і, власне кажучи, на цьому ми також фокусуємо нашу увагу, коли говоримо про підтримку або просування експорту», - сказав Павло Шеремета.