• In English
 • Мінагрополітики та агрохолдинги створять координаційну раду
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 17:20

  18 квітня за ініціативи Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки відбулася зустріч з представниками потужних агрохолдингів, які працюють в Україні.

  Відкриваючи нараду, Ігор Швайка зазначив: «Нам у спадок дістались певні громіздкі формати співпраці з бізнесом. Маємо різного роду «надбудови» у вигляді великої кількості профільних та галузевих об’єднань, асоціацій, федерацій та форумів, і які називають себе громадянським суспільством. Разом з тим, у більшості випадків робота через ці формування над вирішенням реально існуючих проблем аграрного бізнесу значно ускладнена. Тому й постало актуальне питання: як ефективно і оперативно працювати з людьми, які займаються потужним агробізнесом в Україні. Виникла пропозиція організувати певну Координаційну раду з взаємодії агрохолдингів та Мінагрополітики. Мета проста - напрацювати конструктивний механізм взаємодії».

  Представники агрохолдингів, присутні на нараді, поставили перед керівництвом Мінагрополітики низку проблемних питань, які вимагають невідкладного вирішення. Серед них були названі такі як занадто зарегульована підприємницька діяльність з боку держави, громіздка й корумпована дозвільна система у всіх сферах і галузях, невирішеність питань у земельних відносинах, зокрема щодо реєстрації договорів оренди земельних ділянок та необхідності розробляти проекти землеустрою відповідно до науково-обґрунтованих сівозмін.

  Ігор Швайка поінформував присутніх про вже здійснені кроки у напрямі дерегуляції ведення бізнесу. Зокрема, про ухвалення урядових рішень щодо встановлення безстрокового терміну дії дозволу на ввезення на територію України тварин та продуктів тваринного походження, щодо відміни сертифікації якості зерна та продуктів його переробки, а також сертифікації послуг зі зберігання зерна тощо.

  Заступник міністра Андрій Дикун зі свого боку повідомив, що в Мінагрополітики вже працюють шість робочих груп з профільних питань за участю представників бізнесу та громадськості. Так, необхідні законодавчі зміни напрацьовують робочі групи щодо земельних питань; щодо молочної галузі; щодо насінництва та розсадництва; щодо картоплярства та овочівництва; щодо засобів захисту рослин; функціонування ринку зерна. «За подібним принципом, тобто за певними профільними напрямами могла б працювати і координаційна рада. Головна ідея, яку ми закладаємо в її діяльність, - максимально взаємодіяти з бізнесом, агрохолдингами і оперативно вирішувати проблеми», - наголосив Андрій Дикун.

  Представники агрохолдингів підтримали ідею створення координаційної ради як діалогового майданчику між вертикально інтегрованими компаніями та Мінагрополітики та домовились найближчим часом сформувати пріоритетні питання і пропозиції щодо їх вирішення.