• In English
 • Черкаська ОДА: Вживаються заходи з недопущення штучного підвищення цін на продукти
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 14:10

  Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко назвав підняття цін на більшість продуктів харчування необґрунтованим і дав доручення контролюючим органам відслідковувати штучне підвищення вартості продуктів. Про це голова заявив під час наради з членами комісії облдержадміністрації з питань цін і ціноутворення.

  Було наголошено на стрімкому зростанні цін серед основних груп промислових товарів. Поряд з основними об’єктивними причинами, такими як підвищення курсу валюти та здорожчання палива, також відмічено і суб’єктивніажіотаж серед населення та встановлення необґрунтованого рівня цін самими торгівцями з метою отримання більших прибутків.

  «Дві третини росту ціни на совісті торговців, які в такий важкий для всіх час користуються ситуацією і намагаються на цьому нажитись, – стверджує Юрій Ткаченко. – Я звертаюся до всіх торговців не спекулювати ситуацією і не створювати штучний ажіотаж».

  Перш за все очільник області переймається купівельною спроможністю соціально незахищених верств населення, які до періоду підвищення цін не могли дозволити собі повноцінного харчування, а зараз тим більше. У зв’язку з цим Юрій Ткаченко надав ряд доручень, спрямованих на стабілізацію та попередження необґрунтованого росту цін, зокрема підвищення рівня контролю за торговцями, які здійснюють продаж товарів населенню.