• In English
 • Міністр Ігор Швайка поінформував про цінову ситуацію на продовольчому ринку
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 14:05

  Мінагрополітики постійно моніторить ціни на продукти харчування за різними напрямами: на ринках, у торговельних мережах, ярмарках. Причому на ринках і у торговельних мережах спостерігається різна цінова ситуація. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка під час брифінгу у прес-центрі Уряду.

  «У цьому році великодній кошик для українців дійсно подорожчав. На те є свої причини. По-перше, через передсвятковий ажіотаж щороку ціни на продукти зростають зазвичай на 7-10%. Але у поточному році слід враховувати також вкрай складну економічну ситуацію, що склалася зараз в країні. Зокрема, девальвацію гривні, подорожчання палива, ситуацію військової агресії та окупацію. Усе це в комплексі впливає на цінову ситуацію в країні», - відзначив Ігор Швайка. 

  Міністр повідомив, що впродовж останнього тижня було проведено моніторинг цін майже на 700 продуктових ринках і відзначив, що в порівнянні з початком квітня залишаються стабільними ціни на хліб і курячі яйця.

  «Разом з тим маємо незначне, в межах до 1%, зростання цін на пшеничне борошно, макаронні вироби, деякі крупи, м'ясо, сало та варені ковбаси, молоко, масло, сири та сметану, деякі овочі, такі як морква, буряк, тепличні огірки. А більш значне зростання цін маємо на цукор на 2,2%, на овочі: капусту - на 10,2%, цибулю - на 2,8%, картоплю - на 2% та тепличні помідори - на 3,6%», - поінформував Ігор Швайка.  

  Щодо ситуації у торговельних мережах, то Міністр відзначив, що відзначається зростання цін на:

  -       капусту - на 57% (з 4,11 до 6,46 грн./кг). Ціни зросли у всіх регіонах, але найбільше у Севастополі – майже в два рази (до 8 грн.);

  -       свинину - на 6% (з 44,84 до 47,48 грн./кг). Ціни зросли в усіх регіонах, але найбільше у Рівненській області;

  -       цибулю ріпчасту - на 3%. Найбільше зросли у Києві – на 10% (9,58 грн. за кг).

  -       борошно пшеничне вищого ґатунку - на 1,8%;

  -       крупи гречані та рис – зросли близько 2,5%.

  «Разом з тим для недопущення цінових коливань на ринках «соціального хліба» Аграрний фонд здійснює постачання борошна з державних ресурсів. Реалізація борошна відбувається за фіксованими цінами, які на сьогодні в середньому менші за  поточні ринкові на 7-8%. Так, станом на квітень Аграрним фондом налагоджено господарські стосунки із 131 хлібопекарськими підприємствами 24 регіонів та м. Київ», - повідомив Ігор Швайка. 

  «Крім того, впродовж квітня активізовано виїзну ярмаркову торгівлю, – підкреслив Міністр. – Ярмарки проводяться за участю сільськогосподарських товаровиробників і обслуговуючих кооперативів, особистих селянських і фермерських господарств».

  Міністр повідомив, що протягом квітня в регіонах було проведено 2 910 продовольчих ярмарків. На них реалізовано 35 тис. тонн сільськогосподарської продукції на суму 359 млн. гривень.