• In English
 • Японія допоможе з реконструкцією Бортницької станції аерації у Києві та іншими проектами для України
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 18:07

  Фінансова підтримка з боку країн-партнерів в умовах зовнішньої військової та економічної агресії вельми важлива для України, вважає Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Саката Тоічі.

  Під час зустрічі із Віце-прем`єр-міністром України – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимиром Гройсманом Посол повідомив, що Уряд Японії підтримує Україну в її прагненні зберегти незалежність та цілісність і різко засуджує політику агресії, яку провадить Росія.

  «Виходячи з ситуації, яка склалася в Україні,  Уряд Японії прийняв рішення надати допомогу на суму до 150 млрд. японських ієн – близько 1,5 млрд. доларів США – на низку програм», – повідомив Посол.

  Однією з найбільш значимих серед цих програм є кредит у 1,1 млрд. доларів США на модернізацію Бортницької станції аерації у миєві.

  Проект комплексної реконструкції  споруд очистки стічних вод і будівництва технологічної лінії з обробки та утилізації осадів на Бортницькій станції аерації (БСА) було розроблено Мінрегіоном спільно з КМДА. Термін реалізації проекту – 8 років. Стадії реалізації - дві черги, десять пускових комплексів. Загальна вартість проекту складає 10,47 млрд. грн.

  Володимир Гройсман підкреслив, що модернізація станції аерації є дуже важливим питанням екологічного характеру. «Ми високо цінуємо, що Японія сфокусувала увагу на допомозі щодо вирішення саме цієї проблеми»,  – сказав Віце-прем`єр-міністр.

  Він висловив сподівання, що український Уряд найближчим часом підтримає постанову щодо про затвердження проектної документації на реконструкцію БСА.

  Володимир Гройсман високо оцінив ініціативи Уряду Японії щодо практичної допомоги Україні, враховуючи обставини подолання Японією наслідків землетрусу. «Маючи власні проблеми, допомагати іншим – це дуже велика справа і гарний приклад для всього світу»,  – наголосив Віце-прем`єр-міністр.