• In English
 • Розблокований корабель управління українських ВМС "Донбас" прибув до Одеси
  опубліковано 17 квітня 2014 року о 18:10

  До порту Одеси з Севастополя виведено розблокований внаслідок досягнутих домовленостей між оборонними відомствами України та Росії корабель управління Військово-Морських Сил Збройних Сил УкраїниДонбас”. Як повідомлялося, корабель було захоплено російськими військовими під час окупації Криму у березні поточного року. 

  Донбасприбув до місця призначення з допомогою морського буксира “Геннадій Савельєвсьогодні, 17 квітня. Обов’язки командира перегінного екіпажу на переході морем виконував капітан 2 рангу Дмитро Глухов, командир корабля управління “Славутич” (на сьогодні цей корабель, раніше також захоплений російськими військовими, ще залишається під контролем ЗС РФ у Севастополі).

  «Перехід відбувався в умовах штормової погоди. О третій ночі обірвався  буксирувальний трос. Проте перегінна команда й екіпаж буксира оперативно на це відреагували, і вже за півгодини караван продовжив рух. На рейд Одеси ми прибули у визначений час», – розповів капітан 2 рангу Дмитро Глухов.

  Офіцер додав, що системи життєзабезпечення корабля по лінії електромеханічної бойової частини, так само як і радіолокаційна станція, в ладу. Але цього, на жаль, не можна сказати про стан засобів зв’язку та рятувального майна. За інформацією офіцера, останні на кораблі на момент повернення його Україні в значній мірі просто відсутні.

  Перегінна команда складалася з особового складу корабля управлінняДонбас”, Центру аварійних і рятувальних робіт, корабля управління “Славутич” та деяких інших кораблів українського флоту, що на сьогодні ще залишаються заблокованими. З берега швартуванняДонбасузабезпечували моряки корабля управління “Славутич”.

  Роботою особового складу я задоволений. Це не перший корабель, який ми привели до Одеси, перегінна команда поступово напрацьовує досвід, тож є підстави сподіватися, що надалі все йтиме ще оперативніше”, – зазначив капітан 2 рангу Дмитро Глухов.

  Корабель управлінняДонбас” став четвертим після ракетного катера “Прилуки”, танкера “Фастіві судна розмагнічування “Балта”, який було повернуто Військово-Морським Силам Збройних Сил України та перебазовано до Одеси.

  Крім того, вчора українськими військовими моряками було виведено із портів Криму танкер “Судак” і кілекторне судно “Шостка” ВМС ЗС України. Зараз вони прямують до місць свого призначення з допомогою українських морських буксирів “Булат–1” іЄвген Яковцев”.

  На 18 квітня заплановано виведення з Криму середнього десантного корабля ВМС УкраїниКіровоград”.