• In English
 • Проект уманських студентів "Поважай себе - не давай хабарів" удостоєний гранту конкурсу "Дні Європи - 2014. Діалоги про цінності"
  опубліковано 16 квітня 2014 року о 15:45

  У лютому-березні Представництво Європейської Комісії в Україні та Мережа Центрів європейської інформації проводили конкурс локальних ініціатив з просування європейських цінностей «Дні Європи–2014. Діалоги про цінності», мета якогопривернення уваги широкої громадськості до європейських цінностей і стандартів шляхом формування та посилення регіонального партнерства.

  Студентська рада, Студентська соціально-психологічна служба та Клуб європейських мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини розробили згідно з умовами конкурсу власний проект «Поважай себе – не давай хабарів». Незважаючи на велику кількість проектних пропозицій, конкурсна комісія інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб» присудила перемогу проекту студентів УДПУ, як найбільш креативному і якісно підготовленому, та надала грант на його реалізацію.

  Як зазначає координатор Студентської соціально-психологічної служби УДПУ Ольга Підгорна, у рамках проекту передбачається проведення низки заходів, серед яких: конкурс на кращий сценарій соціального короткометражного фільму з протидії хабарництву, з подальшою трансляцією у регіональних ЗМІ; проведення Уманського молодіжного фестивалю соціально-психологічної драми «Почуй! Побач!» та постановки форум-театру «Я буду дуже «вдячний», якщо Ви мені допоможете…».

  Реалізація гранту відбуватиметься за кількома напрямками. Це проведення комплексного соціально-психологічного заходу за участю студентів університету та фахівцівлекція-дискусія «Корупція як соціальне явище у світовому масштабі: передумови, порівняльний аналіз, перспективні шляхи вирішення»; Play-back театру за темами: «Хто і чому готовий заплатити за ненадані послуги?», «Хто і чому готовий отримати гроші за ненадані послуги?»; тренінг-дискусії за участю експертів – юриста, психолога, представників громадських організацій та ін.

  Ініціаторами усіх згаданих форм роботи є студрада університету та Студентська соціально-психологічна служба. Самі студенти є модераторами й учасниками тренінгів та форум-театру, мають унікальну можливість висловити свою думку, бачення шляхів вирішення проблеми. Заслуговує на увагу також ініціатива проведення телемосту з питань протидії хабарництву студентів УДПУ імені Павла Тичини зі студентами, які навчаються за програмою подвійного диплому в університетах Польщі.