• In English
 • Звернення рятувальників до жителів Донецької області
  опубліковано 16 квітня 2014 року о 15:00

  Рятувальники закликають мешканців Донецькій області, всіх громадян не перешкоджати виконанню пожежно-рятувальними підрозділами професійних обов’язків: порятунку людей, забезпеченню оперативного виїзду пожежно-рятувальної техніки та проїзду до місць надзвичайних подій, гасінню пожеж.

  За оперативною інформацією, 16 квітня об 11:50 на територію 38-ї пожежно-рятувальної частини м. Слов’янська Донецької області зайшли люди зі зброєю з вимогою віддати спеціальні пожежні автомобілі «протестуючим». Особовий склад частини відмовився виконувати такі вимоги. Тоді силоміць був захоплений резервний пожежний автомобіль та вивезений за межі частини з метою використання гучномовного зв’язку для агітації населення. О 12:20 автомобіль був повернутий до місця дислокації частини.

  Нагадуємо, що особовий склад та пожежно-рятувальна техніка ДСНС України знаходиться на постійному цілодобовому чергуванні. Згідно із законодавством України і міжнародними конвенціями, зокрема Женевською, рятувальники не мають стрілецької зброї. Їхня зброяаварійно-рятувальне оснащення. Вогнеборці рятують людські життя та майно під час пожеж у житловому секторі, на виробництві, виїжджають на гасіння масштабних загорянь на відкритих територіях тощо. Саме від оперативності дій пожежно-рятувальних підрозділів залежить життя людей, які чекають на порятунок.

  Водночас наявні фактори ускладнення несення служби позначаються на роботі особового складу підрозділів ДСНС України у Донецькій області. Але, не зважаючи на складність ситуації, рятувальники не можуть послабити позиції несення служби. Адже від їхньої роботиоперативності, професійності та злагодженості дійзалежать людські життя, здоров’я та добробут громадян, стабільність та економічне зростання регіону.