• In English
 • У Мінрегіоні провели зустріч з експертами, залученими до проведення дослідження Світового банку "Doing Business"
  опубліковано 10 квітня 2014 року о 09:46

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує роботу щодо дерегуляції, реформування дозвільно-погоджувальної системи у будівництві та створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні.

  У рамках цієї роботи Мінрегіон організував круглий стіл щодо «Удосконалення містобудівного законодавства та покращення умов ведення бізнесу» за участю експертів, залучених до проведення дослідження Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації «Doing Business», зокрема  керівника проекту IFC «Інвестиційний клімат в Україні» Євгена Осмокєску та  представників Конфедерації будівельників України, Держкомпідприємництва.

  Дмитро Ісаєнко, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства наголосив, що рейтинг Світового банку «Doing Business» є важливим інформаційним джерелом для оцінки інвесторами ділового клімату та умов ведення бізнесу в країні. Він висловив подяку експертам, які працювали над дослідженням у минулому році і уважно вивчили впроваджені Мінрегіоном ефективні зміни у дозвільно-погоджувальній системі, які потім знайшли своє відображення в «Doing Business-2014».

  Нагадаємо, позитивні зміни у будівельній галузі були відображені в рейтингу Doing Business-2014, в якому за індикатором «Отримання дозволів на будівництво» Україна піднялася на 148 пунктів (з 189-го до 41-го місця).

  Під час засідання фахівці Мінрегіону ознайомили експертів з новими законодавчими напрацюваннями, впровадження яких дозволить ще більше спростити дозвільно-погоджувальну систему та підвищити інвестиційну привабливість у будівельній галузі.

  До прикладу, Міністерством підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності». Він передбачає введення порядку реєстрації містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях; встановлення переліку державних органів, що надають висновки до розгляду містобудівної документації; визначення можливості проведення передпроектних робіт до отримання будівельного паспорта; встановлення прав замовника на самостійне визначення послідовності будівництва об’єктів, що передбачено будівельним паспортом та введенням їх в експлуатацію; вдосконалення умов дії містобудівних умов та обмежень тощо.

  Директор департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Ігор Соколов зазначив, що даний законопроект є логічним продовженням процесу дерегуляції.

  Вагомим кроком у розвитку будівництва в Україні став схвалений нещодавно Урядом законопроект, який покликаний децентралізувати систему державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду. Мета – уникнення корупційних чинників, а також забезпечення прозорості цієї системи.

  Експертів поінформували також про основні положення нового законопроекту «Про Технічний регламент будинків, будівель, споруд, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та будівельних виробів», норми якого адаптовані до положень Європейського Регламенту №305/2011. Документ визначає основні вимоги до будівель і споруд, запроваджує декларування будівельних виробів замість обов’язкової сертифікації, визначає процедури розроблення технічних свідоцтв фаховими організаціями.

    Крім того, ознайомили експертів з питанням удосконалення процедур розробки, експертизи та затвердження проектів будівництва, відрахування на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.

    Дмитро Ісаєнко висловив сподівання, що представлена у ході засідання круглого столу інформація буде корисною для експертів, задіяних у дослідженні, та сприятиме відображенню нормативно-правової бази у будівництві і практиці її застосування в діяльності підприємств України при підготовці звіту «Doing Business-2015».