• In English
 • Скасовано 19 дозвільних документів у аграрній галузі
  опубліковано 10 квітня 2014 року о 09:34

  Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру». Він скасовує 19 з 44 документів дозвільного характеру у сільському, рибному, лісовому господарстві та у сфері земельних відносин.

  Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка неодноразово наголошував, що максимальне спрощення дозвільної системи є першочерговим для встановлення прозорих та справедливих правил роботи бізнесу, поліпшення інвестиційного клімату в аграрному секторі економіки.

  Серед інших юридичних нововведень, передбачених вищезазначеним Законом для аграрного сектору, необхідно також відзначити відміну сертифікації якості зерна та продуктів його переробки, а також сертифікації послуг зі зберігання зерна і продуктів його переробки.

  Зараз Мінагрополітики проводить роботу щодо мінімізації корупційних ризиків при видачі або переоформленні ще ряду дозвільних документів. Мова йде про спрощення порядків видачі таких документів і скорочення переліків документів, які подаються суб’єктом господарювання для одержання окремих дозволів.

  У сфері державного нагляду Міністерство продовжить роботу щодо запровадження ризик-орієнтованого підходу з метою зменшення кількості та частоти проведення перевірок бізнесу відповідно до критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження відповідного виду господарської діяльності.

  Коментуючи ухвалення закону, Ігор Швайка наголосив: «Наша концептуальна позиція щодо подальшого удосконалення системи державного нагляду полягає у необхідності поступового запровадження в аграрному секторі практики розвинутих країн. А це - ефективний, прозорий і неупереджений державний контроль за визначеним колом питань, що є виключною прерогативою держави. А також - делегування значної частини контрольних функцій національним об’єднанням товаровиробників, посилення самовідповідальності підприємців за якість продукції та дотримання усталених норм ділової етики через підвищення репутаційних ризиків у бізнес-середовищі».