• In English
 • Коментар департаменту інформаційної політики МЗС щодо спроб російської сторони виправдати сепаратизм в Україні
  опубліковано 09 квітня 2014 року о 16:50

  Останніми днями у риториці офіційних представників Російської Федерації спостерігаються немислимі спроби виправдати сепаратизм в Україні.

  Нам закидають нібито «подвійні стандарти», намагаючись порівнювати події Євромайдану та нинішні сепаратистські акції на Півдні і Сході України, у тому числі в Автономній Республіці Крим. 

  Шкода, що російські чиновники, які проводять такі паралелі, не розуміють очевидних відмінностей.

  По-перше: під час подій Євромайдану люди повстали і вмирали під Державним прапором України; натомість інспіровані російською стороною нинішні події на півдні та сході, не кажучи про злочинну окупацію Автономної Республіки Крим, відбуваються під знаменами чужої держави та супроводжуються наругою над українськими державними символами.

  По-друге, протестувальники під час Євромайдану виступали за єдність і територіальну цілісність Української держави; сепаратисти в Криму, на Півдні і Сході України прагнуть розколоти нашу державу на догоду Кремлю; вони ретранслюють вимоги та гасла, які озвучуються офіційними представниками Російської Федерації, що явно вказує на те, хто насправді інспірує та керує ними.

  По-третє, протестувальники під час Євромайдану відстоювали європейське демократичне майбутнє України, в якому немає місця корупції, свавіллю чиновників та правозахисних структур, здирництву, нехтуванню правами і свободами громадян, незалежно від їх національності, віросповідання та мови спілкування; натомість сепаратисти в Криму, на Півдні і Сході України вкидають мешканців цих регіонів у прірву минулого - деградації, безправ’я, корупції, злиднів, у світ «совка».

  Насправді ж те, що робить сьогодні Росія на Півдні і Сході України, є спробою за будь-яку ціну утримати Україну у сфері свого впливу. 

  Російська сторона ніяк не бажає зрозуміти та змиритися з тим, що громадяни України, крім, можливо, купки проплачених сепаратистів та їх поплічників, не хочуть жити у світі минулого, в який нас штовхає Москва. Справжнім прагненням українського народу є побудова сучасної держави на основі загальносвітових та європейських демократичних цінностей.

  Про це свідчать численні незалежні соціологічні опитування.

  Громадяни України і на Сході, і на Заході нашої держави, в тому числі етнічні росіяни, апелюють сьогодні до керівництва Росії не намагатися «захищати» їх права, оскільки страшилки про утиски російськомовного населення в Україніце ніщо інше як видумки російської пропаганди і тих, хто на неї працює.

  Українці хочуть жити в мирі з Росією, мати з нашими сусідами дружні, партнерські та рівноправні відносини. Переконані, що насправді цього прагнуть і більшість росіян.

  Віримо, що російська сторона врешті дійде розуміння, що європейська демократична Українаце, насправді, не загроза для Росії, як це зараз очевидно сприймають у Кремлі.

  Європейська демократична Україна є в інтересах як українського, так і російського народів.

  Європейська Україна як надійний і передбачуваний партнер – це гарантія стабільності та безпеки для Російської Федерації на західному напрямку, ценові можливості для розвитку взаємовигідного двостороннього та багатостороннього співробітництва, в якому обопільно зацікавлені і українці, і росіяни.

  Якщо керівництво РФ насправді бажає добра та кращого майбутнього для власного народу, то має негайно здійснити кроки з метою деескалації ситуації в Україні та нормалізації українсько-російських відносин, зокрема припинити підривну та провокаційну діяльність в нашій державі, окупацію Автономної Республіки Крим та відкликати війська від кордону з Україною.