• In English
 • Олександр Сич обговорив з керівниками НТКУ і Європейської мовної спілки проблеми суспільного мовлення
  опубліковано 08 квітня 2014 року о 19:24

  8 квітня 2014 р. відбулася робоча зустріч Віце-прем’єр-міністра України Олександра Сича з генеральним директором Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре і директором Національної телерадіокомпанії України Зурабом Аласанією.

  Сторони всебічно обговорили перспективи створення суспільного мовлення в Україні, а також механізми підтримки цих процесів з боку європейських структур.

  Інгрід Делтенре в ході зустрічі наголосила, що впровадження незалежного суспільного мовлення, яке працюватиме в інтересах всього суспільства, сприятиме впровадженню інновацій в інформаційній сфері. «Створення суспільного мовлення, підзвітного суспільству, є довгостроковою інвестицією. Українакраїна із багатою культурою і традиціями, саме завдяки таким змінам вона зможе відігравати вагомішу роль у європейському мовленні», - зауважила Інгрід Делтенре.

  У свою чергу Віце-прем’єр-міністр відзначив стратегічну роль забезпечення широкого доступу різних суспільних груп до засобів масової комунікації, а також зменшення впливу державних структур на їх діяльність. «В інформаційній сфері нам потрібні не лише тактичні кроки з реагування на інформаційну війну з боку Росії, але й стратегічні заходи з імплементації європейських цінностей у життя українського суспільства. На жаль, упродовж попередніх 23 років в Україні так і не сформувалася по-справжньому демократична держава. Може, тому досі й не запрацював ухвалений Парламентом закон про суспільне мовлення, бо авторитарній владі не були потрібні громадяни із незалежним мисленням», - припустив урядовець.

  Олександр Сич подякував Європейській мовній спілці за підтримку перетворень в Україні у складних умовах постреволюційної ситуації та зовнішньої агресії Росії.

  У свою чергу Зураб Аласанія відзначив єдність у підходах до суспільного мовлення, яку сьогодні демонструють і Уряд, і Верховна Рада України, і медіа-спільнота.

  Віце-прем’єр висловив упевненість, що владі та громаді вдасться спільними зусиллями погодити ідеальне бачення суспільного мовлення із реаліями життя. «Ми маємо розбудувати мовлення, контрольоване громадськістю. Отже, повинні відшукати механізм його фінансування, який мінімізує залежність мовників від чиновника, що наразі перебуває у владному кріслі. Ми маємо створити умови, щоб за це крісло на рівних умовах міг поборотися в підсумку будь-який громадянин», - підсумував Олександр Сич.