• In English
 • Українсько-нідерландське співробітництво набуває нового значення в умовах підписання Угоди з ЄС, - Мінагрополітики
  опубліковано 08 квітня 2014 року о 19:08

  8 квітня Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Кейсом Кломпенхаувером.

  «Це важливий сигнал для нас і для багатьох європейських представництв. Нідерланди як ніколи зацікавлені у поглибленні різнобічної співпраці з Україною, і ми чекаємо конструктивного практичного діалогу», - наголосив Кейс Кломпенхаувер.

  Ігор Швайка у свою чергу відзначив: «Зміна політичної системи, яка відбулась в України, означає поворот нашої держави до міжнародної спільноти, прозорість та зрозумілість у відносинах, орієнтованість на встановлення чітких правил гри. Тому в умовах підписання Угоди про асоціацію з ЄС українсько-нідерландське співробітництво набуває нового значення».

  Міністр підкреслив, що на сьогодні значно посилилася співпраця України та Нідерландів, і одним з показників розвитку двостороннього співробітництва є збільшення зростання товарообігу сільськогосподарської продукцією між країнами.

  Також Міністр поінформував нідерландську сторону щодо намірів Мінагрополітики посилити підтримку малого та середнього аграрного підприємництва через впровадження та розроблення відповідних державних програм. А відтак, Мінагрополітики зацікавлене у вивченні нідерландського досвіду з цього питання. У цьому аспекті велике значення може мати розроблення проекту двосторонньої міжвідомчої Угоди про співробітництво щодо розвитку сільських територій.

  На зустрічі обговорювалось питання гармонізації українського законодавства та сільськогосподарських стандартів до норм та регламентів ЄС та СОТ. Зокрема, йшлося про необхідність адаптації законодавства України до законодавства ЄС у частині технічного регулювання експорту тваринницької та переробної продукції. Міністр поінформував про розроблення проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів». «Цей законопроект є верхівкою концепції змін у сфері нагляду та контролю за процесами виробництва та обігу усіх харчових продуктів», - наголосив Ігор Швайка.

  За словами Ігоря Швайки, одним із дієвих інструментів розвитку двостороннього співробітництва в аграрній сфері є Українсько-нідерландська робоча група з питань сільського господарства. Сторони домовилися провести засідання робочої групи 16-17 липня 2014 року в Україні. Пріоритетними напрямами двостороннього співробітництва були названі: тваринництво, плодоовочевий сектор, картоплярство, використання біомаси.

  Довідково

  Зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції за 2013 рік між Україною та Нідерландами склав 945,99 млн. дол. США (товарообіг збільшився на 173,5 млн. дол. США в порівнянні з 2012 роком), з них сума експорту – 690,81 млн. дол. США. У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року сума збільшилась на 33% за рахунок продукції рослинництва.