• In English
 • МОН пропонує Мінсоцполітики внести зміни до законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей
  опубліковано 08 квітня 2014 року о 18:56

  Через недостатнє фінансування й відсутність належної матеріальної бази пришкільні табори не стали місцем оздоровлення і відпочину учнів - це місце їхнього "перебування" у період канікул, наголосив заступник Міністра освіти й науки Павло Полянський.

  Міністерство освіти і науки пропонує Міністерству соціальної політики зосередити зусилля на відновленні ліквідованих і створенні нових справді оздоровчих закладів для дітей.

  З цього приводу МОН направив Мінсоцполітики відповідного листа, у якому, зокрема, зазначається, що пришкільні табори не мають умов для повноцінного відпочинку дітей, їхнього розвитку і дозвілля. При цьому щороку кількість таких закладів зростає, а державні й батьківські кошти продовжують на них виділятися.

  Натомість мережа заміських таборів, санаторіїв, оздоровчих центрів тощо, де діти справді можуть повноцінно відпочити, зменшується. На сьогодні їх лише 10% у всій структурі закладів оздоровлення й відпочинку, в той час як недоцільних пришкільних таборів – 90%.

  Тому МОН звертається до Мінсоцполітикипровідного органу виконавчої влади з цих питаньз ініціативою внести зміни до законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей з метою вилучити з переліку типів дитячих закладів оздоровлення та відпочинку пришкільних таборів з денним перебуванням. Натомість ресурси, на думку МОН, слід сконцентрували для організації дозвілля й оздоровчої роботи у профільних закладах.