• In English
 • Одеса зустріла офіцерів та курсантів Академії Військово-Морських Сил імені П.С. Нахімова
  опубліковано 05 квітня 2014 року о 13:05

  У Військової академії (м. Одеса), відбулася урочиста зустріч професорсько-викладацького та курсантського складу Академії Військово-Морських Сил імені П.С. Нахімова, який передислокувався на материкову частину України з Криму.

  Планується, що в подальшому офіцери, мічмани, старшини, матроси та курсанти видового військового вишу тимчасово продовжуватимуть військову службу та навчання у місті-герої Одеса та розміщуватимуться на фондах місцевої Військової академії.

  За словами виконуючого обов’язки начальника Військової академії (м. Одеса) генерал-майора Олега Гуляка, у навчальному закладі виконано необхідний комплекс першочергових заходів, спрямованих на надання допомоги передислокованим з Криму українським військовим та забезпечення їх житловими приміщеннями та майном.

  Зокрема, він зазначив, що для задоволення побутових потреб курсантів і військовослужбовців служби за контрактом було прийняте рішення про виділення їм одного з поверхів щойно відремонтованої казарми та приміщень гуртожитку Військової академії.

  Окрім цього, з місцевою владою досягнуто домовленості щодо розміщення членів сімей українських військових моряків в одному з санаторіїв Одеси, що розташований поблизу Військової академії.

  Щодо налагодження та ходу подальшого навчального процесу “нахімовців”, то, як зазначив генерал-майор Олег Гуляк, наразі на вищому державному рівні вирішується питання відносно можливості його проведення в стінах Військової академії або в інших вищих навчальних закладах Одеси.

  «Наш навчальний заклад є міжвидовим. Якщо завдання про підготовку офіцерського складу для Військово-Морських Сил України буде покладено на нас, то ми готові приступити до реалізації цього завдання. Якщо керівництвом держави та Збройних Сил України буде прийняте рішення навчати курсантів в інших навчальних закладах, то ми всіляко співпрацюватимемо з їх керівним складом та надаватимемо в цьому напрямку допомогу», - підкреслив генерал-майор Олег Гуляк.

  Виконуючий обов’язки начальника Військової академії (м. Одеса) також наголосив, що в будь-якому випадку забезпечення “нахімовців” необхідними нормами постачання здійснюватиметься відповідними службами логістики Одеської Військової академії. Зокрема, за його словами, для безперебійного харчування особового складу в їдальні вже збільшено кількість посадкових місць, а Тилом ЗС України виконано відповідний обсяг робіт із забезпечення військових моряків необхідним речовим майном та іншими засобами.

  «Всі ми добре знаємо, в яких важких і надзвичайних умовах  упродовж останнього місяця перебували в Севастополі курсанти та офіцери Академії ВМС імені Нахімова. Зрозуміло, що весь особовий склад нашого вишу дуже чекав на них та ставиться до цих людей з великою повагою, як до справжніх патріотів України. Одеса - славетне місто-герой, великий морський порт на узбережжі Чорного моря з великими військово-морськими традиціями. Тому сподіваюсь та вірю, що подальше навчання і виховання майбутніх офіцерів українського вітчизняного флоту лише позитивно вплине на їхнє становлення, як справжніх професіоналів своєї справи та захисників Вітчизни. І цьому сприятиме як щонайшвидше налагодження повноцінного навчального процесу, так і допомога “нахімовцям” з боку активу численних ветеранських організацій Одещини, керівництва вітчизняного оборонного відомства та органів місцевої виконавчої влади», - наголосив генерал-майор Олег Гуляк.