• In English
 • Арсеній Яценюк звернувся до партнерів з ЄС та США щодо забезпечення реверсних постачань газу на територію України
  опубліковано 05 квітня 2014 року о 13:10

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до партнерів з Європейського союзу та США щодо забезпечення реверсних постачань газу на територію України. Про це Глава Уряду повідомив під час засідання Кабінету міністрів у суботу, 5 квітня.

  «За різними оцінками, ми можемо технологічно отримувати до 20 млрд кубічних метрів газу на рік за реверсними поставками зі Словаччини, Польщі та Угорщини», - наголосив він.

  Ціна за такими поставками, за словами Арсенія Яценюка, буде дешевша на $100-150, ніж вартість встановлена РФ.

  «Ми очікуємо рішення наших європейських партнерів, в тому числі й словацького оператора, який має всі технічні можливості для проведення реверсних поставок. І, сподіваюсь, що він не буде зважати на той тиск, який на нього чиниться, щоб цих поставок не відбулось», - сказав Прем’єр-міністр.

  Арсеній Яценюк також наголосив, що Уряд вважає за необхідне розгляд питання спільної модернізації та спільної експлуатації української газотранспортної системи з країнами-членами ЄС та інвесторами США. Він нагадав, що з європейськими партнерами було підписано меморандум про модернізацію української ГТС.

  «Очікуємо відповіді від наших партнерів - конкретної і відповідальної. Україна є учасником Енергетичної хартії, нам треба імплементувати Третій енергетичний пакет. Є всі умови й можливості, щоб кардинально змінити, лібералізувати і європеїзувати ринок постачання природного газу в цілому, в Європі. І це повинно розпочатись з України», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Арсеній Яценюк повідомив, що Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан та Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв 8 квітня здійснять візит до Брюсселя для перемовин щодо цих питань. «Ви маєте конкретні директиви про, що проводити розмову. Нам потрібна конкретика від наших європейських партнерів - рішення по реверсу, по диверсифікованих поставках і по модернізації і спільній експлуатації (ГТС.- ред.)», - звернувся він до Юрія Продана.