• In English
 • Запроваджено 0,5% збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі валюти
  опубліковано 03 квітня 2014 року о 14:30

  Законом України від 27.03.2014 №1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», якими встановлено, що юридичні та фізичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі, сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5 відсотка від суми операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

  Організацію і контроль за сплатою (утриманням) збору забезпечує Національний банк України.

  Банки зобов’язані подавати до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду України звіт про нарахування та сплату зазначеного збору у порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України.

  Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій із купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі є джерелом формування спеціального фонду Державного бюджету України.

  Відповідно до розділу ІV Прикінцевих положень Закону України від 27.03.2014 №1166, зазначені зміни набрали чинності 1 квітня 2014 року.