• In English
 • Мінсоцполітики: Україна зацікавлена у посиленні співробітництва із Урядом ФРН у сфері соціально-трудових відносин
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 18:05

  Мінсоцполітики плідно співпрацює із німецькою кредитною установою для відбудови (KfW) та українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ) у рамках успішної реалізації в Україні проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», починаючи з 2008 року. Про це повідомив Перший заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін під час зустрічі із Державним секретарем Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини паном Фрідріхом Кітчельтом.

  Перший заступник Міністра підкреслив, що нині проект впроваджується у Львівській, Вінницькій та Кіровоградській областях і триватиме до 2016 року. Враховуючи помітний прогрес у соціально-економічній активності населення, його результатами задоволені місцеві громади.

  За словами Віталія Мущиніна, у «Стратегії партнерства Світового банку з Україною на 2012-2016 роки» для мобілізації місцевих громад і спрямування коштів на підтримку пріоритетних соціальних потреб УФСІ розглядається як потенційний виконавець проектів.

  Зараз Світовий банк розглядає можливість і шляхи впровадження нового проекту, спільного з Мінсоцполітики та Українським фондом соціальних інвестицій, який буде спрямований на створення соціальних послуг на базі сільських лікарень, шкіл та дитячих садків. «З метою якісної його підготовки необхідно зробити відповідне дослідження та реалізувати пілотний проект. Для реалізації таких планів необхідні відповідні джерела фінансування, і ми будемо вдячні, якщо німецька сторона розгляне можливість надання такої фінансової підтримки», – зазначив Перший заступник Міністра.

  Також сторони торкнулися необхідності активізації співробітництва із Федеральним міністерством праці та соціальних справ з питань ринку праці, забезпечення зайнятості вразливих груп населення, підвищення кваліфікації відповідно до вимог ринку праці, а також відповідного рівня соціального забезпечення. Було досягнуто домовленості у найближчий час узгодити конкретні заходи для посилення двосторонньої співпраці у соціально-трудовій сфері.

  Зі свого боку Фрідріх Кітчельт відзначив ефективність співпраці. Він висловив упевненість, що й надалі співробітництво між Міністерством соціальної політики України, Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку і Федеральним міністерством праці та соціальних справ Німеччини буде розширюватися.