• In English
 • Нацпроект "LNG термінал" має право на життя
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 17:54

  Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами продовжує активну реалізацію національного проекту «LNG Україна» - створення інфраструктури постачання скрапленого газу», за підтримки Уряду України.

  «Обставини, які склалися навколо енергетичної безпеки України, роблять проект LNG як ніколи актуальним. Ми ні на хвилину не зупинялися у своїй роботі і активна підтримка Уряду в реалізації цього проекту є ключовим стимулом для якнайшвидшого початку поставок скрапленого газу в Україну. Впевнений, що за політичної волі та послідовному виконанні усіх стадій проекту FSRU технології можна ввести в експлуатацію за 12 місяців на суто комерційній основі», - повідомив голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко.

  За його словами, реалізація першого етапу Національного проекту «LNG Україна» – оренди плавучої платформи для зберігання і регазифікації газу дозволить додатково постачати в Україну близько 5-ти мільярдів кубометрів природного газу. Другою чергою передбачено будівництво наземного терміналу номінальною потужністю до 10 мільярдів кубометрів газу на рік. 

  С. Євтушенко наголосив, що вартість газу для України на «спотовому» ринку може скласти близько 375-380 доларів за тисячу кубометрів. У той час, як ціна російського газу може скласти до 500 доларів за тисячу кубометрів. «Таким чином актуальність реалізації проекту для держави стоїть на найвищому рівні», - додав С. Євтушенко.

  Довідково

  Національний проект «LNG Україна» - створення інфраструктури постачання скрапленого газу» реалізовує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України. Проект передбачає будівництво терміналу для регазифікації скрапленого природного газу (СПГ), який буде розташований в морському порту «Южний», причал «3 Н»  ПАТ «Укртранснафти» в Комінтернівському районі Одеської області.

  У серпні 2013 року американська компанія Excelerate Energy L.P. направила українській стороні технічний звіт, який підтверджує можливість розміщення FSRU платформи для прийому та регазифікації скрапленого газу у порту «Южний» Одеської області.

  19.11.2013 р. підписано угоду між ДП «Національний проект «Ел ЕнДжі Термінал» та компанією «Excelerate Energy Limited Partnership» (США) про суттєві умови договору фрахту, які передбачають поставку (надання в оренду) FSRU судна місткістю 138 тис. м3 або 151 тис. м3 у період з першого кварталу 2015 р. строком на 5 (10) років.