• In English
 • Портфель проектів Європейського інвестиційного банку в Україні переглянуто
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 12:44

  У Представництві Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні відбувся перегляд існуючого проектного портфелю ЄІБ в Україні. Під час засідання були проаналізовані результати спільної роботи у 2013 році й  обговорені пріоритети співробітництва з Банком на 2014 рік і середньострокову перспективу.

  «Це наш третій перегляд портфеля проектів, і я радий, що маємо нагоду підбити підсумки наших домовленостей, досягнутих під час проведення  засідання 5 березня 2013 року й обговорити плани на майбутнє», – сказав Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

  Він подякував за плідний і конструктивний діалог, що існує між Мінекономрозвитку, відповідальними виконавцями та Банком. Адже це, зазначив Анатолій Максюта, дозволяє досягти помітного прогресу у співпраці.

  За останні 5 років портфель проектів ЄІБ в Україні розширено вчетверо. Це стосується таких сфер, як енергетика, транспортна й муніципальна інфраструктури. Нині у державному секторі на стадії реалізації та підготовки знаходиться 9 інвестиційних проектів та 7 проектів – у приватному секторі.

  «Європейським Союзом проголошено наміри надати Україні фінансову підтримку в обсязі 11 млрд. євро протягом наступних років, із яких 3 млрд. євро може надати ЄІБ. Ми вітаємо, що мандат Банку дає можливості кредитування і державного, і приватного секторів», – наголосив Анатолій Максюта.

  Також йшлося про те, що у 2014 році буде підписано фінансові угоди стосовно проектів завершення будівництва Бескидського тунелю, будівництва метрополітену у Харкові й модернізації муніципальної інфраструктури, а також закінчиться процедура набуття чинності фінансової угоди щодо проекту будівництва метрополітену у Дніпропетровську.

   «Це дозволить  збільшити портфель Банку в державному секторі України до кінця 2014 року до 2 млрд. євро», – наголосив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.