• In English
 • Міністр фінансів Олександр Шлапак зустрівся з Послом Німеччини Крістофом Вайлем
  опубліковано 02 квітня 2014 року о 12:34

  Міністр фінансів Олександр Шлапак провів зустріч з німецькою делегацією на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччини в Україні Крістофом Вайлем.

  Серед основних тем для обговорення стали відновлення фінансового співробітництва з Міжнародним валютним фондом та фінансова допомога Європейського Союзу.

  Так, 27 березня завершилася спільна робота місії МВФ та українського Уряду над започаткуванням нової програми співробітництва. Вона розрахована на два роки з обсягом фінансування 14-18 млрд. доларів США. Перший транш за програмою складе близько 3 млрд. доларів США, з яких половина суми надійде на покриття дефіциту Державного бюджету України.

  Уряду України разом з Національним банком України для отримання позитивного рішення Ради Директорів МВФ щодо виділення фінансування за програмою «Стенд-бай» до 18 квітня поточного року необхідно виконати ряд відповідних заходів. Зокрема, це стосується кредитно-грошової політики НБУ, банківського сектору, а також заходів щодо мобілізації додаткових надходжень до бюджету, реформування податкової системи, підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення та ін.

  Після отримання першого траншу від МВФ Україна отримає першу частину коштів в рамках Кредитної Угоди між Україною та ЄС про надання макрофінансової допомоги у сумі до 610 млн. євро. Перший транш ЄС складатиме 100 млн. євро. Загалом надання кредиту передбачено трьома траншами у сумі 100, 260 та 250 млн. євро з тримісячним періодом надання.

  Наступні транші надаватимуться за результатами виконання заходів у сферах управління державними фінансами, торгівлі, енергетики, а також реалізації податкової політики та політики у фінансовому секторі.

  При цьому, Європейською Комісією також запропонована програма допомоги в 1 мільярд євро, яка буде виконуватися паралельно з уже наявною погодженою програмою в 610 мільйонів євро.

  Ці кошти будуть спрямовані на підтримку структурних реформ щодо поліпшення загального макроекономічного менеджменту, зміцнення економічного урядування та прозорості, поліпшення умов для стабільного зростання.

  2-3 квітня 2014 року очікується запланована чергова місія експертів Європейської Комісії, за результатами діяльності якої може бути прийнято рішення про виділення додаткової фінансової допомоги.

  Варто зазначити, що Німеччина 6 березня 2014 року підтримала надання пакету фінансової допомоги Україні з боку ЄС на суму 11 млрд. євро під час засідання Європейської Ради. Пакет фінансової допомоги ЄС на наступні декілька років складає приблизно 11 млрд. євро і включає макрофінансову підтримку у розмірі 610 млн. євро та додаткову макрофінансову підтримку у розмірі 1 млрд. євро.

  З метою оперативного менеджменту та використання фінансової допомоги Україні з боку ЄС, за ініціативи Канцлера ФРН Ангели Меркель, в рамках ЄС має бути створена відповідна робоча група.