• In English
 • Укртрансінспекція у найкоротший термін легалізує ринок пасажирських перевезень
  опубліковано 01 квітня 2014 року о 16:45

  Здійснення державного контролюнайбільш дієвий механізм аналізу тенденційності та упередження зростання рівня аварійності, можливість своєчасного усунення недоліків, які знижують рівень безпеки перевезень, та виявлення і виведення з ринку перевізників, що працюють поза межами правового поля.

  «Проблема існування на ринку пасажирських перевезень, перевізників, що здійснюють свою діяльність поза межами правового поля, в Україні існує вже не один десяток років. Майже 70% автомобільних перевізників працюють у тіньовому ринку. Аналіз роботи в частині здійснення державного контролю вказує на недоліки в організації заходів. Так, 75% актів перевірки під час виконання перевезень складено на перевізників, які працюють у межах законодавства, тоді як основну увагу потрібно звертати саме на так званих нелегальних перевізників», - повідомив Голова Укртрансінспекції Валерій Черненко.

  За І квартал 2014 року державні інспектори Укртрансінспекції провели 856 перевірок за місцезнаходженням суб’єктів господарюваннявиявлено майже 12 тис. порушень законодавства про автомобільний транспорт, із них лише 2,8 тис. скоєно перевізниками, які здійснюють свою діяльність поза межами правового поля.

  За результатами розгляду справ винесено понад 6,7 тис. адміністративно-господарських штрафів на загальну суму більше 6,8 млн. грн., з них 1,3 тис. адміністративно-господарських штрафів на загальну суму більше 1,6 млн. грн. на так званих нелегальних перевізників.

  «У найкоротший термін ми повинні легалізувати всіх, хто працює на ринку пасажирських перевезень, і хто надалі готовий та спроможний продовжувати свою діяльність. У разі невиконання вимог транспортного законодавства, ми будемо вживати жорсткі заходи – підвищення штрафів та конфіскація транспортних засобів», - сказав очільник інспекції.

  Крім того, за словами Валерія Черненка, найближчим часом планується ідентифікація номерних знаків транспортних засобів, що займаються перевезеннями пасажирів.