• In English
 • П. Шеремета: Співпраця з Швецією сприятиме зміцненню демократичних інституцій та побудові громадянського суспільства в Україні
  опубліковано 01 квітня 2014 року о 16:26

  Швеція підтримує Україну і її Уряд на шляху реформ. На цьому наголосила Міністр міжнародного розвитку і співробітництва Швеції Хілеві Енгстрьом під час зустрічі з Міністром економічного розвитку і торгівлі України Павлом Шереметою.

  «Мені подобається той прагматичний стиль, який зараз демонструє Україна. Бачу дуже хороший приклад того, як люди починають вірити в те, що відбувається, як відбуваються зміни в головах. Люди прагнуть до відкритості та прозорості, вони готові платити податки, навіть якщо іноді це нелегко. Прозорість допомагає конкуренції, крім того, це перший крок у боротьбі з корупцією», –  підкреслила Хілеві Енгстрьом.

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України зазначив, що важливий пріоритет Уряду – відновлення й активізація співпраці з МВФ, ЄС та іншими донорами, які оголосили про суттєву підтримку Уряду для проведення реформ, стабілізації та відновлення зростання економіки. У липні планується провести конференцію донорів під співголовуванням Європейської Комісії для обговорення й уточнення стратегічних завдань і пріоритетів.

  «Для збільшення ефективності використання донорської допомоги ми здійснюємо заходи з підвищення рівня координації донорів та об’єднання і концентрації їх зусиль на пріоритетах Уряду, направлених на імплементацію положень Угоди про асоціацію», –  акцентував Павло Шеремета.

  Під час зустрічі було зазначено, що Україна зацікавлена у подальшому співробітництві зі Швецією у сфері розвитку.

  «Переконаний, що реалізація нової Стратегії Уряду Швеції надасть ще суттєвішого імпульсу поглибленню двостороннього співробітництва між нашими державами, посприяє проведенню ринкових реформ в Україні, зміцненню демократичних інституцій та побудові громадянського суспільства в нашій державі», – сказав Павло Шеремета.

  Нагадаємо, у грудні 2008 року Уряд Швеції затвердив Стратегію співробітництва з Україною у сфері розвитку на 2009-2013 роки. Стратегія передбачала підтримку двох пріоритетних напрямів: демократизація суспільства і захист прав людини, а також ефективне використання енергетичних ресурсів і збереження навколишнього природного середовища. Наразі Урядом Швеції прийнята Нова стратегія на 2014-2020 роки, яка передбачає три пріоритети – укріплення економічної інтеграції з ЄС і розвиток ринкової економії; укріплення демократії, посилення уваги до захисту прав людини і верховенства права; збереження навколишнього середовища.

  «Сподіваємося, що й надалі співпраця зі шведським Міністерством з питань міжнародного співробітництва у сфері розвитку буде успішною. Розраховуємо на продовження узгодження пріоритетних проектів і моніторингу їх реалізації та щорічних переглядів портфелів проектів технічної допомоги, що фінансуються Урядом Швеції», – підсумував Павло Шеремета.