• In English
 • Тернопільщина на 110% забезпечена кондинційним насінням ярих
  опубліковано 28 березня 2014 року о 15:27

  Для того, щоб забезпечити посівні площі якісним насіннєвим матеріалом Державна інспекція сільського господарства в Тернопільській області контролює якість насіння ярих культур під урожай 2014 року.

  На 25 березня поточного року фахівцями Держсільгоспінспекції перевірено посівні якості та визнано кондиційним 15,7 тис. тонн насіння ярих зернових і зернобобових культур високих репродукцій при плані 14,25 тис. тонн, тобто 110% до запланованого. Із цієї кількості насіння ярої пшениці – 3,63 тис. тонн (104% до планової потреби), ярого ячменю – 9 тис. тонн (110 %), гороху – 1,57 тис. тонн (131%).

  Наразі триває перевірка посівних якостей насіння гречки, кукурудзи, сої та інших культур ярого клину.

  Господарства області закуповують насіння ярих культур, насіння яких у регіоні вирощується не достатньо або зовсім не вирощується. Це кукурудза, соняшник, соя, цукровий буряк, ярі зернові та зернобобові культури для сортооновлення і сортозаміни. Для підтвердження посівних якостей закупленого насіння фахівці Держсільгоспінспекції проводять його перевірки за зверненнями власників.

  Важливим напрямом діяльності Держсільгоспінспекції є посилення державного контролю за безпечністю сільськогосподарської продукції. Для цього спеціалісти відомства при проведенні сертифікації насіння сої, кукурудзи та картоплі обов’язково відбирають проби на визначення вмісту генно-модифікованих організмів. Так, із відібраних 42 проб в акредитованих лабораторіях досліджено 34. У зразках генно-модифікованих організмів не виявлено.