• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 28 березня 2014 року
  опубліковано 28 березня 2014 року о 15:10

  У нас сьогодні тільки одне питання порядку денного. Це питання про соціальний захист сімей загиблих під час драматичних подій в Україні, коли українці боролися і вибороли свою свободу, незалежність і свій суверенітет. І я просив би, щоб ми в переддень роковин хвилиною мовчання всіх пом’янули.

  Дорогі друзі, пропонується виконати частину нашого боргу, який ми маємо перед родинами тих українців, які загинули в боротьбі і поклали своє життя та допомогти сім’ям, діткам, вдовам, батькам тих людей, які загинули.

  Перше. Пропоную українському Уряду прийняти рішення про невідкладну виплату стократного розміру мінімального прожиткового мінімуму кожній родині загиблого - це 104 родини. І прошу Міністра фінансів забезпечити цю виплату.

  Друге. Я також звертаюся до членів Уряду з проханням підтримати пропозицію щодо встановлення з 1 квітня доплати в розмірі 5 тис. грн. кожній дитині, кожній вдові, батькам кожної родини, яка була на утриманні в загиблого і померлого. І неважливо з якого боку - з одного, чи з іншого. Це наш обов’язок перед цими родинами. Це наш обов’язок перед цими дітьми. І тому я прошу прийняти відповідне рішення Уряду і забезпечити відповідні виплати.

  Прошу проголосувати за відповідний проект постанови Кабінету Міністрів.

  Рішення прийнято одноголосно.

  Я невідкладно підписую постанову Кабінету Міністрів. Прошу забезпечити її виконання.