• In English
 • Є.Нищук: Усі музейні предмети, що експонуються за кордоном, повернуться в Україну
  опубліковано 27 березня 2014 року о 20:18

  Мінкультури продовжує моніторинг стану пам’яток і музеїв у Криму. На даний момент не було сигналів про загрози і ситуація залишається спокійною. Крим залишається частиною України, і до наших пріоритетів належить безпека розташованих там культурних об’єктів і цінностей. Про це на брифінгу в Будинку Уряду заявив Міністр культури Євген Нищук.

  Міністр наголосив, що, враховуючи ситуацію, яка виникла в Крим, Уряду пропонується внеси ряд змін до документів щодо переміщення та повернення в Україну культурних цінностей.

  «Раніше було так: музей чи заповідник з дозволу Міністерства культури України надає свої експонати за кордон, але залишає за собою право вирішувати, як і коли музейні предмети повертатимуться до музею. Це означає, що саме Мінкультури має визначати, куди будуть повертатися культурні цінності після закордонних виставок. Адже це національна безпека культурних надбань української держави», - підкреслив Євген Нищук.

  Міністр повідомив, що звернувся до Ради Європи з ініціативою провести експертні зустрічі з кризових питань. І вже найближчим часом Рада Європи планує надіслати моніторингові місії в Крим з метою оцінки ситуації та стану пам’яток, а при можливості й інвентаризації рухомої і нерухомої спадщини Криму.

  «Ми проконсультувалися з музейниками Грузії щодо їх досвіду збереження пам’яток на окупованій території. Вони вважають, що одним з небагатьох механізмів контролю за станом пам’яток на окупованих територіях є залучення міжнародних місій», - зазначив Міністр.

  Довідково

  Виставка «Крим – золотий острів у Чорному морі» розпочала подорож Європою у липні 2013 року. До 19 січня 2014 року експозиція виставлялася у Рейнському Крайовому музеї міста Бонн (Німеччина). Зараз виставка експонується у Музеї Алларда Пірсона – археологічному музеї Амстердамського університету (Нідерланди) і триватиме до 28 травня 2014 року.

  Експозицію виставки складають 609 музейних предметів з фондів 6 музеїв України 4 з яких розташовані у АР Крим:

  Кримська республіканська установа (КРУ) «Центральний музей Тавриди» - 132 музейних предмета (далі - м.п.);

  КРУ «Керченський історико-культурний заповідник» – 190 м.п.

  Національний заповідник «Херсонес Таврійський» – 28 м.п.

  КРУ «Бахчисарайський історико-культурний заповідник»–215 м. п.

  Національний музей історії України – 19 м. п.

  Одеський археологічний музей - 25 м. п.