• In English
 • Міністр інфраструктури запрошує інвесторів до співпраці в рамках проектів з розвитку морських портів
  опубліковано 27 березня 2014 року о 20:05

  Міністр інфраструктури Максим Бурбак пропонує потенційним інвесторам активніше долучатися до розробки проектів із розвитку морських портів України. З таким закликом Міністр звернувся під час зустрічі з інвесторами морських портів великої Одеси.

  «Я вкотре підтверджую необхідність реалізації реформи морських портів. Рік цього процесу показав недоліки, які треба усувати. Тому я прошу експертів, фахівців, інвесторів надавати свої пропозиції та зауваження, активніше долучатися до розробки інвестиційних проектів, надавати їх Мiнicтерству і вже починати втілювати їх», - зазначив Максим Бурбак.

  На сьогодні інвестиційний проект у морському порту «Южний» на стадії підготовки конкурсних процедур. ТЕО цього проекту було розроблено портом «Южний» із залученням міжнародного експерта - консалтингової компанії Roland Berger. Готуються ТЕО інвестиційних проектів на умовах концесії за участю міжнародних експертів у Маріупольському, Бердянському, Білгород-Дністровському, Іллічівському портах.

  При цьому, Міністр закликав інвесторів звернути увагу й на інші об’єкти, які можуть бути привабливими для державно-приватного партнерства.

  У цілому під час наради із представниками бізнесу обговорювалися питання преференцій для інвесторів, урегулювання процедури відводу земель водного фонду, методики розрахунку портових зборів, можливість інших форм державно-приватного партнерства, окрім концесії, тощо

  Планується, що низку цих актуальних законодавчих ініціатив, які спрямовані на спрощення ведення бізнесу у морегосподарському комплексі, найближчим часом розгляне Комітет ВР з питань транспорту і зв’язку.

  Міністр наголосив: якщо держава гарантує зі свого боку виконання зобов’язань щодо інвестора, то й останній, у свою чергу, повинен робити те ж саме. Наприклад, за його словами, якщо інвестор готовий взяти у концесію причал, то він має забезпечити зростання вантажопотоку, інакше на нього чекатимуть штрафні санкції.

  «Сьогодні ми налагодили контакт з усіма зацікавленими сторонами: стивідорами, експертами, консалтинговими агентствами, експедиторами, активно залучаємо іноземних колег, які також мають колосальний досвід реформ. Лише завдяки діалогу і співпраці ми зможемо віднайти правильні рішення, які працюватимуть на благо держави, бізнесу і населення», - підсумував Міністр інфраструктури.