• In English
 • У разі ухвалення урядового пакета законопроектів обсяг підтримки економіки становитиме 13,6 млрд. дол.,- А.Яценюк
  опубліковано 27 березня 2014 року о 15:40

  У разі ухвалення Парламентом законодавчих ініціатив щодо запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні, обсяг підтримки української економіки становитиме 13,6 млрд. доларів США, а протягом 2014-2015 років Кабінет Міністрів буде здатний реалізувати «дуже амбіційну інвестиційну програму».

  Про це у четвер, 27 березня, в Верховній Раді заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

  За його словами, загальний обсяг підтримки української економіки, в разі ухвалення урядового пакету законопроектів, становитиме 13,6 млрд. доларів США. Це, зокрема, бюджетна позика Світового банку – 1 млрд. дол.; кошти, які виділяє Євросоюз на так звану макрофінансову допомогу, становлять 2 млрд. дол.; макрофінансова допомога від Конгресу США - 1 млрд. дол. Також, за словами Арсенія Яценюка, 100 млн. дол. пропонує Уряд Японії, 100 млн. дол. – Уряд Польщі; 200 млн. дол. додатково надасть Світовий банк на так звану проектну діяльність; 200 млн. дол. надасть ЄБРР; 170 млн. дол. – Європейський інвестиційний банк; 400 млн. дол. – Міжнародна фінансова корпорація.

  «Крім цього, ми домовилися з нашими кредиторами, щоб залишити такий інструмент підтримки економіки як державні гарантії під інвестиційні проекти. Це 25 млрд. грн., які ми зможемо отримати під агропромисловий та індустріальний сектори», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду перелічив базові проекти, які Кабінет Міністрів планує реалізувати в 2014-2015 роках. Це, зокрема, модернізація газопроводу, яка є спільним проектом ЄБРР і Європейського інвестиційного банку: «Під цей проект ми залучимо 308 млн. євро».

  Також протягом 2014-2015 років планується залучити кошти ЄБРР і Європейського інвестиційного банку в розмірі 300 млн. євро під будівництво метрополітену у Харкові; 152 млн. євро – під завершення будівництва метрополітену в Дніпропетровську; на підтримку реформування оптового ринку електроенергії будуть спрямовані кошти ЄБРР в розмірі 70 млн. євро.

  Арсеній Яценюк повідомив, що ЄБРР також готовий надати кошти для проектів розширення Каховської ГЕС, будівництва ЛЕП «Луцьк-Тернопіль», а також для розвитку мережі електропередач на півдні України, «де у нас є найбільші проблеми, і де у нас до 40% втрат в енергетичних мережах України».

  Окрім цього, планується надати 400 млн. євро на реалізацію муніципальної програми в Україні: «Це те, що потрібно мерам міст, маленьким містечкам на підтримку місцевого самоврядування і реалізацію проектів в маленьких містечках».

  200 млн. євро Європейський інвестиційний банк планує виділити на екологічну програму.

  Глава Уряду також повідомив, що Кабінет Міністрів працює з Національним банком над програмою, яка передбачає найширше рефінансування комерційних банків під ставку 14%.

  Він наголосив, що Національний банк є незалежною установою, і Уряд не має права і ніколи не буде диктувати політику Центрального банку. «Але, на наше переконання, ставки залучення в розмірі 25%, а кредитні ставки в розмірі 35% – неприйнятні, - заявив Арсеній Яценюк. - Закликаємо Національний банк розпочати найширшу програму рефінансування комерційних банків під ставку 14%. Це дасть можливість відправляти ресурс в економіку за ставкою не вище 17-18% при інфляції 12-14%. Плата за ресурс становитиме всього 4-5%, як у країнах-членах ЄС. Ціни виросли на 14%, ставка в кредитуванні - 18%, фактична плата - 4%».