• In English
 • На Дніпропетровщині при ОДА буде створено підрозділ з координації питання переселенців з Криму
  опубліковано 20 березня 2014 року о 17:17

  На даний момент Дніпропетровщина прийняла вже 18 сімей з Криму. У кожної родини свої проблеми: влаштувати дітей в садок, у школу, пошук роботи та ін. Наразі вирішенням питань переселенців за підтримки облдержадміністрації займаються волонтери, свою допомогу надають бізнесмени та політичні партії. Найближчим часом при облдержадміністрації буде створено підрозділ, фахівці якого будуть займатися вирішенням питань переселенців з Криму. Про це повідомив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Філатов.

  Заступник розповів, що переселенці з Криму всі з досить чіткою громадянською позицією. Перші біженці з'явилися на Дніпропетровщині ще до анексії Російською Федерацією Криму. Ця сім'я приїхала з Євпаторії вже майже місяць тому, оскільки їх піддавали переслідуванням через політичні мотиви за активну підтримку Євромайдану.

  З того часу до Дніпропетровщини переїхало вже 18 родин. Як наголошує Борис Філатов, всі родини різні, з різними життєвими проблемами і потребами.

  «Національна ознака цих сімей – умовна. Перше – всі російськомовні. Є кримськотатарські сім'ї, є вірмени, українці, росіяни із Щолкіно, Керчі, Феодосії, Бахчисарая тощо. Тобто вивезти якусь загальну складову дуже важко, тому що люди всі різні: різного соціального статусу, з різних міст і найголовніше, що у кожного є своя трагічна історія. У людей зруйноване все життя», - сказав Борис Філатов.

  Зараз переселенцями займаються волонтери, Штаб національного захисту при повній підтримці облдержадміністрації. Через кілька днів при облдержадміністрації буде створено відповідний підрозділ, куди будуть включені відповідні фахівці. Вони будуть координувати всі питання, пов’язані з переселенням з Криму.

  «У разі, якщо кількість переселенців буде збільшуватись, важко на волонтерських засадах комплексно вирішити ці питання без підтримки держави. Ми сподіваємось й на державну програму. Наразі велику допомогу надають звичайні громадяни області. Вони віддають свої порожні квартири, будинки. Дійсно, багато людей відгукуються за покликом серця. Ми бачимо серйозне єднання у цьому питанні», - наголошує Борис Філатов.

  Заступник розповів, що до активної роботи долучаються як звичайні люди, так і бізнесмени та політичні партії.