• In English
 • На Херсонщині створюються добровільні народні дружини самооборони
  опубліковано 18 березня 2014 року о 09:24

  Зараз необхідно направити енергію людей, які можуть і бажають допомогти військовослужбовцям і міліції у захисті територій нашої області, у правильне русло. Для цього спільно з управлінням внутрішніх справ в області утворюються добровільні народні дружини самооборони, діяльність яких буде повністю регульована законодавством України. На цьому наголосив голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Одарченко під час обласної селекторної наради.

  Також Юрій Одарченко зазначив, що статут цих громадських утворень погоджується управлінням внутрішніх справ України на місцях, що  дасть можливість перевести діяльність добровільних дружин у легітимне контрольоване русло.

  «Добровольцям невідкладно будуть видані посвідчення та створені усі умови для того, аби вони разом із працівниками міліції сприяли стабілізації ситуації на місцях, попереджаючи незаконні посягання з боку військ Російської Федерації на територію Херсонщини», - зазначив голова облдержадміністрації. Він також наголосив, що членами добровільних народних дружин можуть бути виключно перевірені, психологічно врівноважені, з гарною репутацією жителі області.

  Створення подібних громадських об’єднань  необхідне, перш за все, для уникнення панічних настроїв серед населення та попередження самовільної незаконної організації громадян у воєнні загони, які  можуть бути неконтрольованими державною владою, - вважає Юрій Одарченко.

  Крім цього, очільник області додав, що через добровільні народні  дружини також надаватимуться рекомендації кандидатам у Національну гвардію: «Кожен повинен розуміти, що служба у Національній гвардії – це тяжка щоденна праця, яка потребує повної віддачі, адже там має бути жорстка дисципліна і порядок».

  Під час селекторної наради  Юрій Одарченко не оминув увагою і аграрне питання, а саме очікуваний пуск води у Північно-Кримському каналі: «Посівна компанія в області має проходити спокійно, у плановому режимі. Аграріям не має чого хвилюватися, землі не залишаться без поливу», - запевнив голова облдержадміністрації.