• In English
 • На Луганщині засіяно 11,5 тис. га ранніх зернових
  опубліковано 17 березня 2014 року о 18:30

  Аграрії Луганської області приступили до весняно-польових робіт. У центральних і південних районах Луганщини розпочато сівбу ранніх ярих культур. Станом на 17 березня 2014 вже посіяно 11,5 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур, у тому числі 9,7 тис. га ячменю, 1,6 тис. га вівса і 0,2 тис. га гороху. Такі дані озвучив сьогодні в ході брифінгу для журналістів заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Медведєв.

  «Обсяги весняно-польових робіт завжди визначалися станом озимих культур після перезимівлі. І тут варто зазначити, що більшість озимих культур знаходиться в доброму та задовільному стані, в слабкому й зрідженому – лише 9 % (у Перевальському і Троїцькому районах)», – підкреслив Олег Медведєв.

  За його словами, зараз підприємствами активно здійснюється підживлення озимих культур: вже підживлено близько 70% або 170 тис. га озимих культур. При цьому практично завершена підгодівля в Сватівському та Новоайдарському районах. Також заступник директора обласного департаменту розповів, що забезпеченість мінеральними добривами складає 100% від потреби (97,3 тис. тонн), засобами захисту – 91% (при потребі 706,2 тонни закуплено 642,8 тонн), насінням область забезпечена в повному обсязі, готовність техніки – майже 100%, ПММ – на 84% (робота в цьому напрямку триває).

  Крім того, Олег Медведєв зазначив, що з метою забезпечення продовольчої безпеки регіону планується засіяти яровими культурами 286,7 тис. га, що на 46,5 тис. га більше рівня минулого року. Збільшення посівних площ прогнозується за рахунок того, що додатково буде посіяно 7,9 тис. га ячменю, а також 24,5 тис. га кукурудзи на зерно і 3,6 тис. га сорго. До того ж збільшаться посівні площі круп'яних культур: гречки – на 2,4 тис. га, проса – на 3,5 тис. га.

  «Обсяги виробництва овочів залишаються на рівні минулого року, – додав представник Департаменту агропромислового розвитку ОДА. – При цьому на 2014 рік намічена закладка фруктового саду в Лутугинському районі та збільшення площ посадки полуниці в Станично-Луганському районі».