• In English
 • Видавництво "Букрек" із Чернівців - учасник Книжкового салону в Парижі
  опубліковано 17 березня 2014 року о 18:04

  В Парижі з 21 по 24 березня у виставковому комплексі «Порт де Версай» проходитиме 34-й щорічний Книжковий салон-ярмарок.

  Завдяки фонду «Відкрий Україну» на цій міжнародній імпрезі буде представлено українську літературу. Серед учасників книжкової виставки - видавництво «Букрек» із Чернівців.

  Як повідомила директор видавництва Дарина Максимець, на Паризькому бієнале буде представлено раритетне перевидання 1900 року - енциклопедія козацького життя «З української старовини» (українською та французькою мовами). Упорядник - Петро Житар.

  Зацікавлення світової спільноти має викликати антологія «Небесна сотня», до якої увійшли вірші понад двохсот українських письменників та непрофесійних авторів про революційну боротьбу проти тиранічної влади на «Майдані» у Києві протягом листопада 2013 - лютого 2014 років (упорядник - Леся Воронюк). Антологія «Небесна сотня» претендує на високе звання «народна книга».

  Також увазі відвідувачів видавництво представить календар до 200-річчя Тараса Шевченка, книгу музичних творів на поезію Кобзаря «Пісенна  Шевченкіана», українсько-румунський «Кобзар», «Цікаві оповідки з щоденника Шевченка». Гості салону ознайомляться також із зібранням з сорока томів «Українські народні казки», яке об’єднало понад 8000 казок різних регіонів України. «Букрек» подає цю серію як фольклорний феномен, що зникає і тому потребує статусу нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

  Видавництво планує подарувати добірку книжок Посольству України у Франції, бібліотеці Симона Петлюри та школі для дітей української діаспори.