• In English
 • Павло Шеремета обговорив з естонським колегою передумови поглиблення співпраці
  опубліковано 14 березня 2014 року о 18:06

  Для української влади в економічній сфері наразі найважливіший пріоритет – збалансувати бюджет і стабілізувати економічну ситуацію в країні. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета у розмові з  Міністром економіки та комунікацій Естонської Республіки Юханом Партсом. 14 березня вони зустрілися, щоб обговорити ситуацію в Україні, торговельно-економічне співробітництво нашої держави з ЄС, зокрема, з Естонською Республікою, а також поліпшення бізнес-середовища.

  «Я уповноважений підтвердити повну готовність працювати з новим Урядом. Утім, хочу підкреслити: якщо бажаєте бути справді результативними, слід налагодити систематичний підхід до вирішення болючих питань. Ми готові діяти, але нам треба бачити проблематику й чітко розуміти, на чому зосереджуєте увагу передусім», – сказав Юхан Партс.

  Міністр економіки та комунікацій Естонської Республіки також зазначив, що у них є багато напрацювань, якими вони готові поділитися з Україною. Це дасть змогу прискорити процеси реформування у нашій країні. Естонська сторона вітає прагнення українського Уряду зробити свою діяльність максимально ефективною та прозорою, естонські експерти готові надати консультативну допомогу і в цьому питанні.

    Міністр економічного розвитку і торгівлі України своєю чергою наголосив, що завданнями Мінекономрозвитку на найближчу перспективу є: забезпечення прозорості державних закупівель у країні, входження України до першої десятки країн за рейтингом МВФ «Doing business», розвиток людського капіталу.

  Стосовно активізації роботи з бізнес-колами й інвесторами, Павло Шеремета звернув увагу, що хоч би як не парадоксально звучало, але найбільші проблеми існують не з європейськими інвесторами, а з українськими.

  «Головним завданням буде легалізація вітчизняного підприємництва, для цього владі необхідно рухатися назустріч бізнесу: створити сприятливі умови для його розвитку, подолати бюрократичні перешкоди,  відновити довіру до судової системи і багато чого іншого, щоб бізнес почав грати за зрозумілими прозорими й однаковими для усіх гравців правилами», – підкреслив Павло Шеремета. 

  Довідково

  За 2013 рік зовнішньоторговельний обіг товарами і послугами між Україною та Естонською Республікою склав 282,3 млн. доларів США.  Експорт українських товарів і послуг з України до Естонії склав 153,6 млн. доларів США.  Імпорт естонських товарів і послуг в Україну склав 128,7 млн. доларів США. Позитивне сальдо на користь України за цей період становило 24,9 млн. доларів США.

  У 2013 році обсяг інвестицій з Естонії збільшився на 10,5 млн. дол. США. На 1 січня 2014 року він становив 183,2 млн. дол. США (0,3% від загального обсягу). Найбільше інвестицій з Естонської Республіки залучено у промисловість – 88,8 млн. дол. США, зокрема, у переробну промисловість і машинобудування.