• In English
 • Ігор Швайка провів нараду з Послом КНР в Україні
  опубліковано 14 березня 2014 року о 11:44

  Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка провів зустріч з Послом Китайської Народної Республіки в Україні паном Чжан Сіюнем.

  У ході зустрічі Міністр наголосив на важливості для України продовження співпраці з КНР в рамках зернових контрактів, а також пошуків нових напрямків роботи. Зокрема, Ігор Швайка наголосив, що Україні підтверджує свої наміри працювати з китайськими партнерами та нарощувати темпи роботи, як це було у 2013 році, протягом якого товарообіг між країнами, у порівнянні з 2012 роком, зріс на 410,4  млн. дол. США та склав 682 млн. дол. США.

  «Ключовими напрямками двостороннього співробітництва для нас є сфери торгово-економічної та інвестиційної співпраці. Зокрема, ми зацікавлені у залученні китайських інвестицій для спільної реалізації проектів у сфері ветеринарної медицини і тваринництва, грибництва та рослинництва, рибного господарства та меліорації», - зазначив Міністр. Також Ігор Швайка наголосив на готовності української сторони зробити все можливе для того, щоб мінімізувати кількість проблемних моментів, що виникають у ході реалізації контракту.

  Зі свого боку Посол КРН Чжан Сіюн підтвердив наміри китайської сторони продовжувати стратегічне партнерство між країнами в рамках вже підписаних договорів. За словами Посла, найближчим часом до Києва приїде група китайських експертів, котрі обговорять з українською стороною співпрацю в зерновій галузі та можливі нові напрямки роботи. Також пан Посол від імені представників китайського бізнесу запевнив, що всі проблемні моменти, котрі виникали чи виникатимуть у ході реалізації контрактів, вирішуватимуться у ході двосторонніх консультацій та виключно шляхом переговорів між сторонами контракту та що пауза у відносинах, котра була викликана політичною ситуацією в Україні, завершилася і Китай готовий до активної співпраці з новим українським Урядом.

  Зустріч завершилася домовленістю про проведення чергового (четвертого) засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі сільського господарства, котре відбудеться під час Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2014» у червні 2014 року.