• In English
 • На Сумщині майже 98% посівів озимини знаходяться в доброму та задовільному стані
  опубліковано 14 березня 2014 року о 10:37

  Перезимівля озимини є однією з найважливіших проблем у процесі вирощування зерна. Аграрії завжди повинні враховувати цей аспект і шукати шляхи зведення до мінімуму можливих втрат під час перезимівлі.

  Державною інспекцією сільського господарства в Сумській області запроваджено систематичний нагляд і контроль за станом посівів озимих культур на полях сільськогосподарських підприємств.

  Інспектори відомства, які працювали в різних районах області, повідомили, що умови осінньої вегетації у 2013 році склалися нетипово. Перша половина вересня була прохолодною, панувала надмірно дощова погода. Унаслідок частих дощів верхні шари ґрунту виявилися надто зволоженими, що стримувало сівбу озимих культур. Наприкінці вересня запасів продуктивної вологи в орному шарі ґрунту було більше за оптимальну норму. Через це сівбу озимих у регіоні було проведено в пізні строки, до того ж було засіяно меншу площу, ніж планувалося.

  Тепла погода і достатні запаси вологи в ґрунті на кінець першої декади листопада зумовили те, що в озимини почалася фаза кущіння.

  За даними фахівці Держсільгоспінспекції на Сумщині, на початок березня поточного року рослини на площі 15,9 тис. га перебувають у доброму стані, а це становить 56% від загальної площі посівів. У задовільному стані знаходяться 11,9 тис. га (41,7%), у слабкому та зрідженому – 0,6 тис. га (2%). Зовсім не зійшли посіви на площі 0,07 га, що становить 0,3%.